Robert Traba został uhonorowany Nagrodą Dialogu. To wyróżnienie dla tych, którzy angażują się w porozumienie między narodami i kulturami.
W Olsztynie za brak maseczek mandat dostaje przeciętnie jedna osoba dziennie. Czy to wystarczy, by zdyscyplinować lekceważących przepisy?
TVP ujawniła, że Sylwester Marzeń z Dwójką ma wrócić do Zakopanego. Oznacza to, że Ostróda, która w ub. roku "uratowała" tę imprezę, obejdzie się smakiem. No chyba, że coś jeszcze organizatorom zakopiańskiego show stanie na przeszkodzie.
W rocznicę wprowadzenia zakazu aborcji z powodu nieuleczalnych ciężkich wad płodu przez Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej, Ogólnopolski Strajk Kobiet organizuje w całym kraju manifestacje. Jedna z nich będzie w Olsztynie pod Wysoką Bramą.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed wichurami i burzami. Niebezpiecznie może być szczególnie na północy regionu.
Przygotowania do budowy obwodnicy Olsztyna, która ominie miasto od strony Dywit, nabierają kształtów. Drogowcy przedstawili pierwsze warianty tej trasy, ratusz wskazuje swojego faworyta.
O planach wprowadzenia nowego przedmiotu poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki. - Obecnie są ważniejsze sprawy do rozwiązania - mówi Ewa Kaliszuk, wiceprezydent Olsztyna odpowiedzialna m.in. za edukację.
Olsztyńscy sędziowie znaleźli się na celowniku Prokuratury Krajowej. Ich akt zażądali śledczy w związku z jedną z prowadzonych spraw. Nikt nie jest na razie w stanie powiedzieć, po co prokuratorom dokumenty na temat tak dużej liczby sędziów.
Od zmian w systemie żywienia, po restrukturyzację długów i tworzenie nowych oddziałów. Tak wygląda plan ratowania zadłużonego Szpitala Miejskiego w Olsztynie.
Choć sytuacja epidemiologiczna jest coraz gorsza, to rząd zdecydował, że na uczelniach nie trzeba będzie nosić maseczek. Chyba że rektor zdecyduje inaczej.
We wtorek wieczorem na trasie Olsztyn - Dobre Miasto miał miejsce wypadek, w którym zginął kierowca. Policjanci ustalili, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania samochodem.
"Diuna" Denisa Villeneuve'a zadebiutowała na Festiwalu Filmowym w Wenecji i otrzymała siedmiominutową owację na stojąco. Od piątku będzie można film zobaczyć w olsztyńskich kinach.
Inwestycja tramwajowa obejmuje wiele istotnych ulic. Nasz fotoreporter sprawdził, jak one teraz wyglądają.
Z tego powodu dyrektorzy placówek decydują się o zmianie sposobu nauczania. Z najnowszego raportu wynika, że najgorzej sytuacja wygląda w czterech szkołach w Olsztynie.
Orkiestra Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej wystąpi pod dyrekcją Rafała Jacka Delekty. Solistką będzie Zuzanna Dulęba.
Władze Olsztyna nie podpisały jeszcze umowy na sprzedaż działki przy zbiegu ulic Głowackiego i Żołnierskiej w Olsztynie. To pokłosie wcześniej unieważnionego przetargu.
Drogowcy z olsztyńskiego oddziału GDDKiA podpisali umowę na przebudowę drogi krajowej nr 51 na odcinku Smolajny - Kosyń. Wartość inwestycji to ponad 20 mln zł.
Protestujący przeciw zarządowi SM Jaroty zamierzają ujawnić zarobki prezesów. Ci ostatni nie pozostają dłużni.
Po raz pierwszy liczba nowych zakażeń koronawirusem na Warmii i Mazurach zbliżyła się do 150 przypadków. Dotyczy to także osób już zaszczepionych.
Najpierw inwestor awanturował się z miastem o wysokość zabudowy apartamentowców przy ul. Kapitańskiej. Budowa jeszcze na dobre nie ruszyła, a już została wstrzymana.
Mikołajskie nabrzeże zostało docenione nagrodą "Kryształy Przetargów Publicznych" w kategorii "Rewitalizacja przestrzeni publicznej i ochrona zabytków". Jest to tytuł przyznawany najlepiej przygotowanym, przeprowadzonym i zrealizowanym inwestycjom w sektorze publicznym.
Jest to jeden z najstarszych i najpopularniejszych konkursów, który rekomenduje ciekawe obiekty turystyczne w województwie.
W poniedziałek (18 października) nad ranem białostocka policja zatrzymała 21 migrantów. Jeden z uciekających przed policją kierowców jechał 200 kilometrów na godzinę.
Na liście drzew do wycięcia są m.in. obumarłe pomnikowe klony przy ul. Tuwima.
Kierowca po pościgu policji został zatrzymany na ulicach Białegostoku
Można mieć za sobą dwie dawki szczepionki i zakazić się koronawirusem. Okazuje się, że lekarze bardzo niechętnie wysyłają takie osoby na test.
W weekend grupa wolontariuszy i pracowników Wód Polskich wybrała się na spływ, którego celem było oczyszczenie koryta Łyny. Wśród znalezisk była m.in. elektryczna hulajnoga i wózek sklepowy.
O Straży granicznej ostatnio głośno za sprawą wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej. Warmińsko-mazurski oddział tej formacji ogłosił teraz nabór. Czy znajdą się chętni?
Wszystkie wskaźniki epidemiczne dowodzą, że epidemia koronawirusa w województwie warmińsko-mazurskim szybko przybiera na sile.
- Zauważyłem, że z kieszeni jego spodni wystaje smartfon, więc postanowiłem, że go sobie wezmę - oświadczył szczycieńskim śledczym 34-letni mieszkaniec Rozóg podczas przesłuchania.
Związane jest to z remontem krużganka w olsztyńskim zamku.
Poprzednia wersja uchwały krajobrazowej ugrzęzła po protestach firm zajmujących się reklamą zewnętrzną. Teraz ponownie próbują one zablokować to prawo. Jakie mają argumenty?
Pierwszym miastem City Trail edycji 2021/2022 był Olsztyn. Najlepiej z 5-kilometrową trasą nad Jeziorem Długim poradził sobie Paweł Najmowicz.
W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2523 nowych zakażeniach koronawirusem.
Poseł Michał Wypij pyta premiera oraz ministra infrastruktury, czy w Olsztynie powstanie kolej aglomeracyjna. Odpowiedzi szukać należy jednak na niższym szczeblu.
Mówi o tym Ela Malinowska z fundacji Mlekiem Mamy, która po raz trzeci organizuje akcję przeciwko hejtowi #HEJToJA.
Dr Radosław Borysiuk zrezygnował na prośbę rektora UWM Jerzego Przyborowskiego - informuje rzeczniczka uniwersytetu.
W kwietniu w całej Polsce zrobiło się głośno o cmentarzu w Nowej Wsi Ełckiej na Mazurach. Podczas prac porządkowych na terenie nekropolii doszło do ogromnych zniszczeń. Po zbadaniu sprawy przez prokuraturę trafiła do sądu.
Rozumiem, że to nie jest węzeł przesiadkowy i oczekujących na autobus jest tam niewielu, ale każdy ma prawo czekać w ludzkich warunkach - pisał w sierpniu czytelnik "Wyborczej Olsztyn".
Działacze warmińsko-mazurskiego Razem zakończyli zbiórkę odzieży dla osób przebywających w kętrzyńskim obozie dla cudzoziemców. - Jeśli będzie trzeba, zorganizujemy kolejną - podkreślają.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.