Scena Zgrzyt ogłosiła zakończenie działalności, po tym jak konflikt organizatora koncertów z właścicielem lokalu wyszedł na światło dzienne. Paradoksalnie, to najlepsze co mogło się w tej sprawie wydarzyć.
"Portretprowincji.pl" to duży dokumentalny projekt rejestrujący przemiany zachodzące w małych miejscowościach na polskiej prowincji - podkreśla jego współautor Jacenty Dędek.
Książka dziennikarki "Gazety Wyborczej", Emilii Dłużewskiej, osobista opowieść o zdrowiu psychicznym, trafi na deski sceniczne. Spektakl na podstawie tego tekstu w olsztyńskim Teatrze im. Jaracza tworzy reżyserka Pamela Leończyk.
Podpowiadamy, na co warto wybrać się do kina w listopadowy długi weekend. 11 listopada jedyne kino studyjne w Olsztynie zaprasza na Dzień Kina Polskiego.
8 listopada ogłoszeni zostaną zwycięzcy XIII Olsztyńskiego Biennale Sztuki - O Medal Prezydenta.
Obydwa wydarzenia są częścią trwającego od kilku tygodni Festiwalu Mendelsohna.
Spotkanie z dziennikarką i pisarką Justyną Sobolewską odbędzie się czwartek w Domu Mendelsohna.
Kolejowy artefakt tułaczek, ewakuacji, wypędzeń powojennego Olsztyna będzie można zobaczyć w niedzielę, w Parku Centralnym.
Była artystką i aktywistką, eseistką i skandalistką, pisała o fotografii i dawała się fotografować. Agnieszka Jakimiak i Mateusz Atman swój najnowszy spektakl poświęcili życiu i twórczości Susan Sontag.
Z Joanną Kos-Krauze, współreżyserką obrazów "Mój Nikifor" i "Papusza" można spotkać się w olsztyńskim kinie Awangarda 2.
To dość awangardowa i niezwykła forma, ponieważ jedną z inspiracji jest album fotograficzny - mówi współreżyserka spektaklu, Agnieszka Jakimiak.
Było lato 2022 r., Bucza już się wydarzyła. Niestety, nikogo na Zachodzie nie zaskoczyła śmierć człowieka. A zwierzęta to temat, który potrafi poruszyć serca - mówi reżyser filmu.
"Moc Bibliotek" - to hasło tegorocznej edycji Nocy Bibliotek, na którą zapraszają Planeta 11 i WBP.
W piątkowy wieczór odbędzie się spotkanie z Robertem Szuchtą - pierwszym polskim laureatem nagrody Ireny Sendlerowej.
Widzę człowieka, jego relacje ze sobą samym i otoczeniem, jako układ dynamiczny, ulegający ciągłym przemianom - mówi Tomasz Witkowski, którego dzieła można oglądać od piątku.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.