...przed oszustami, którzy rzekomo zbierają pieniądze na bezdomne zwierzęta.
Jerzy Szmit chce, aby prokuratura sprawdziła, czy podczas głosowania nad propozycjami do budżetu obywatelskiego nie było fałszowania głosów, a osoby nadzorujące głosowanie nie nadużyły władzy.
Kościół od dłuższego czasu miał problem, co zrobić z dwiema kamienicami na Starym Mieście, które były w coraz gorszym stanie. W końcu padła propozycja, by je odnowić i stworzyć w nich kościelne muzeum
Lasy traktowane są jak wielkie magazyny drewna i przechowalnie zwierzyny przeznaczonej do odstrzału - napisał na łamach "Wyborczej" znany pisarz i publicysta Kazimierz Orłoś.
"Gazeta Wyborcza" opracowała ranking najbardziej "przyjaznych ekonomicznie" miast dla młodych ludzi. Olsztyn otwiera drugą dziesiątkę, czyli uplasował się w połowie stawki wśród dużych ośrodków w Polsce.
Profesor skierował do ministra spraw zagranicznych interpelację w sprawie usuwania pomników żołnierzy radzieckich, w tym w Pieniężnie.
Po raz drugi zachęcamy do sięgnięcia po książkę Wojciecha Kujawskiego "Omulew - Pisa".
W weekend w schronisku dla zwierząt panował wielki ruch. Olsztynianie odwiedzali to miejsce, by wziąć udział w obchodzonym tam światowym dniu kota.
Na Jeziorze Kortowskim w Olsztynie od rana trwa niecodzienna rywalizacja. Mierzą się w niej mistrzowie freedivingu, czyli nurkowania pod lodem bez użycia aparatury tlenowej.
Powstanie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego głosami naszych czytelników zostało wybrane "Najważniejszym wydarzeniem 25-lecia" w Olsztynie. W pierwszej trójce znalazła się także pielgrzymka Jana Pawła II i uczelniana Kortowiada
Mistrzowie freedivingu, czyli nurkowania bez użycia aparatury tlenowej, zaprezentują w weekend swoje umiejętności. Zawody odbędą się na Jeziorze Kortowskim.
Olsztyńska delegatura Instytutu Pamięci Narodowej przygotowała pierwszą w swojej historii tekę edukacyjną. - To odpowiedź na prośby pedagogów o pomoce dydaktyczne - informuje Dominik Krysiak, autor pracy
Drogowcy ogłosili właśnie przetarg na dokończenie budowy drogi krajowej nr 16 z Biskupca do Borek Wielkich.
Magdalena Żabkiewicz zgłosiła się do nas, aby pochwalić rzadki jej zdaniem w dzisiejszych czasach akt uczciwości. - Zgubiłam portfel i nie spodziewałam się już, że zobaczę chociaż dokumenty, które w nim były, a jednak - mówi kobieta.
Jeden z mieszkańców dzielnicy odniósł się do artykułu dotyczącego uchwalenia planu zagospodarowania, który otwiera drogę do budowy tam nowego stadionu piłkarskiego. Wątpi on w celowość tej inwestycji. Oto obszerne fragmenty listu, który otrzymał także prezydent miasta.
W Olsztynie na swoją ulicę czeka kilkadziesiąt osób. Wśród nich jest także płk Ryszard Kukliński. Wnioskował o to wiele lat temu poseł Aleksander Szczygło.
Spółdzielnie mieszkaniowe, by bronić swoich interesów, sięgnęły po autorytet Ojca Świętego. Czy słusznie?
Kilkadziesiąt przedsiębiorstw drogowych z kraju i zagranicy złożyło wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu na budowę obwodnicy stolicy Warmii i Mazur.
Kolejne polskie miasta, rozstrzygając przetargi na obsługę linii komunikacji miejskiej lub kupując nowe autobusy zaznaczają, że pasażerowie mają w nich mieć dostęp do bezprzewodowego internetu.
W 2013 r. strefa zanotowała rekordowe wpływy. Społecznicy postulują, by pieniądze płacone przez kierowców władze przekazały na komunikację miejską i obniżenie ceny biletów
Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zabronił korzystania z urządzeń elektronicznych na egzaminach. To pokłosie sytuacji z wydziału nauk medycznych, gdzie studenci używali m.in. mikrosłuchawek.
Urzędnicy zapowiadają, że od teraz łatwiej będzie ocieplać stare kamienice. Historycy sztuki łapią się za głowę, bo z tego powodu dawna zabudowa miasta odejdzie w niepamięć
Podczas jednego z wykładów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie studenci dostali ofertę pracy w Szwecji. Potem się okazało, że chodzi o budzącą kontrowersję sprzedaż drogich garnków. Na uczelni wybuchł skandal i nikt się nie chce teraz przyznać, że wydał zgodę na tę rekrutację
Wyjątkowo burzliwe były obrady radnych na temat przyszłości miejskiej ciepłowni. Część z nich uważa, że zgoda na budowę nowego obiektu przez prywatnego inwestora będzie oznaczała de facto utratę panowania nad dostawcą ciepła.
Jak pisała dwa dni temu ?Gazeta Wyborcza Olsztyn? po 69 latach do historii przechodzi parafia wojskowa w Olsztynie. Wojsko oddaje cywilom także liczący sto lat zabytkowy kościół garnizonowy niedaleko dworca zachodniego. Jego zarządcą zostanie teraz... olsztyński ratusz
W poniedziałek uczelnia rozpoczęła rekrutację na osiemnaście kierunków studiów stacjonarnych i cztery niestacjonarnych. Są wśród nich m.in. gospodarka przestrzenna i zootechnika.
Recesja na rynku szkolnictwa wyższego zbiera żniwo. Działalność musiała zakończyć Wszechnica Mazurska w Olecku, jedna z najstarszych szkół prywatnych w kraju. Czy podobny los czeka inne uczelnie w regionie?
Władze miasta zdecydowały o wystawieniu na sprzedaż jednej z najbardziej atrakcyjnych działek w centrum Olszyna. Czy plan zagospodarowania gwarantuje powstanie obiektów godnych tego miejsca?
Wyburzenie kina Odrodzenie, premiera ?Krzyżaków? w Polonii, pożar starego ratusza i wiele innych zdjęć można oglądać na fotografiach mieszkanki Olsztyna, która od lat 50. dokumentuje zmiany, jakie zaszły w mieście.
Z końcem semestru dr Zbigniew Stala przestanie pracować na uczelni - mówi prorektor Grzegorz Białuński. Nie pomogła więc petycja młodzieży w obronie naukowca. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zwolni go, bo nie habilitował się w odpowiednim czasie.
Od rozpoczęcia kolejnej dyskusji o lepszej ochronie nie tylko Starego Miasta, ale i części Śródmieścia oraz Zatorza mija rok. Czy tak długie oczekiwanie oznacza, że urzędnicy pomysłu nie podchwycili?
Wydawało się już niemal przesądzone, że nowa ulica, która niedługo, przy okazji budowy linii tramwajowej, powstanie, będzie nosiła imię słynnego nieżyjącego olsztyńskiego kierowcy rajdowego. Jednak grupa mieszkańców wystąpiła z kontrpropozycją, bo zamiast kierowcy woli słynnego kardiochirurga
Amerykański potentat komputerowy zamówił nie gdzie indziej, ale właśnie w firmie Zortrax z Olsztyna 5 tys. urządzeń do trójwymiarowego druku. Fachowcy są zachwyceni i pełni podziwu dla młodych olsztyńskich przedsiębiorców, którzy podpisali kontrakt niewiele mniejszy niż największe firmy tej branży na świecie
Ale zanim jego serce przestanie bić, będzie chorował, płakał, krzyczał, a nawet krwawił... No chyba, że lekarz, który się nim zajmie wcześniej go wyleczy. Tak wygląda praca z nowoczesnym symulatorem, który olsztyński szpital uniwersytecki kupił, by szkolić lekarzy. - To najnowocześniejsze urządzenie na świecie - mówią medycy
- Wielokrotnie otrzymywaliśmy sygnały od przedsiębiorców, że bez dobrego skomunikowania nie będzie skoku w rozwoju regionu - mówił na spotkaniu poświęconym portowi lotniczemu w Szymanach marszałek Jacek Protas.
Przy okazji dyskusji o najważniejszych wydarzeniach ostatniego ćwierćwiecza nasi czytelnicy przekonywali, że seksafera, choć głośna, to większego wpływu na życie mieszkańców Olsztyna nie miała. - W Polsce wciąż jesteśmy kojarzeni przede wszystkim z nią - mówi przewodnik turystyczny
Tysiąc olsztynian poparło wniosek o nadanie imienia znakomitego olsztyńskiego rajdowca ul. Obiegowej, który zginął na trasie Zimowego Rajdu Dolnośląskiego w 1993 r.
Nabywcą jest mieszkaniec województwa mazowieckiego, który wyłożył za tę nieruchomość około 6,5 mln zł.
... dwa kawałki postrzępionego materiału.
Nasz czytelnik napisał list, w którym odnosi się do zapewnień urzędników, że hasło Olsztyn O!Gród z natury nadal obowiązuje i do pomysłu zasypania oczka wodnego przy ul. Poprzecznej
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.