II Liceum Ogólnokształcące z Olsztyna odzyskało pozycję lidera na Warmii i Mazurach w corocznym rankingu "Perspektyw". Wśród techników z regionu ponownie najlepszy jest olsztyński "chemik", który zaliczył jednak spory spadek. W kraju liderami są placówki z Warszawy i Nowego Sącza.
Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, a początkowo Wyższej Szkoły Nauczycielskiej w Olsztynie, obchodzi 45. rocznicę powstania. Z tej okazji władze wydziału szukają wyjątkowego studenta, który wyróżnia się działalnością poza obowiązkowymi zajęciami.
- Proszę zapytać pana Lecha Chudego, czy ma jakiekolwiek dokumenty, które potwierdzają jego racje - mówi Robert Kiłdanowicz, prezes Stomilu. W piątek główny sponsor piłkarskiego klubu z Olsztyna - Galeria Warmińska - wycofał się ze współpracy.
Pięciu pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Olsztynie w grudniu zakończyło szkolenie i będzie w przyszłości prowadzić olsztyńskie tramwaje. - Kolejnych pięć osób powinno zdać egzaminy w styczniu - informuje prezydent Piotr Grzymowicz.
- Ryzyko się opłaciło - mówią właściciele kawiarni w Centrum Rekreacyjno-Sportowym ?Ukiel?, którzy zdecydowali się otworzyć lokal przed zimą. Miasto liczy, że duża liczba odwiedzających pomoże w sprzedaży działek nad jeziorem.
Wielu olsztynian zgromadziło się na plaży miejskiej, by podziwiać miłośników zimowych kąpieli.
Galeria Warmińska nieoczekiwanie wycofała się z finansowania olsztyńskiego klubu. Jej szef winą za to obarcza władze pierwszoligowego klubu.
Byli i obecni pracownicy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego pożegnali Danutę Konieczną, wieloletnią dyrektorkę uczelnianego księgozbioru. - Nigdy nie chciałam być nudną bibliotekarką w kapciach i fartuszku - podkreśla.
Miasto weryfikuje plany dalszej rozbudowy linii tramwajowej. Dotyczy to połączeń z dzielnicą przemysłową i z fabryką Michelin. Skończy się najprawdopodobniej na krótkich odcinkach do Pieczewa i miasteczka uniwersyteckiego.
Oto co uznaliśmy za najważniejsze wydarzenia ostatnich miesięcy i z czego jako mieszkańcy Olsztyna powinniśmy być zadowoleni
Doktoranci z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie opracowują urządzenie lokalizacyjne, które pomoże docierać do zaginionych w oceanach samolotów. Ułatwi tym samym odnalezienie potencjalnych rozbitków.
Wyprodukowana najprawdopodobniej w 1919 roku w Niemczech to najnowszy nabytek otwartego niedawno Muzeum Nowoczesności przy ul. Knosały.
Grupa przedsiębiorców z nowego centrum handlowego jest rozczarowana obrotami w swoich sklepach. Niezadowoleni szukają pomocy w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Ochrony Najemców i zapowiadają starania o obniżenie czynszów za swoje lokale
W 2014 r. olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zakończył ostatnie projekty realizowane w ramach perspektywy finansowej 2007-2013. W przyszłym roku drogowcy sięgną po pieniądze z kolejnej perspektywy unijnej. W planach jest m.in. budowa 10-kilometrowego odcinka obwodnicy Olsztyna.
Polacy nietrafione podarunki najczęściej chowają do szafy, rzadziej sprzedają na portalach aukcyjnych. Na próbę zwrotu do sklepu decydują się nieliczni.
W urzędzie miasta muszą znaleźć się ludzie, którzy poważnie potraktują projekt rewitalizacji Koszar Dragonów i pomogą z nich uczynić tętniące życiem miejsce - apelują społecznicy zajmujący się tą częścią Olsztyna. Nadchodzący rok może być przełomowy z racji dużych konsultacji z mieszkańcami na temat jej przyszłości.
Wraz z końcem roku w Olsztynie zjawi się 18 nowych autobusów spełniających rygorystyczne przepisy dotyczące emisji spalin. Firma Solaris przygotowuje się także do dostarczenia w przyszłym roku 15 pojazdów szynowych.
Wkrótce okaże się, które z olsztyńskich zabytków zostaną odrestaurowane za pieniądze z budżetu miasta w 2015 r. Administratorzy budynków odnowionych w tym roku przekonują, że warto było ubiegać się o dotacje.
Sprzedawcy mówią, że w tym roku bożonarodzeniowym hitem są interaktywne zabawki. Aż trudno uwierzyć, że kilkadziesiąt lat temu na Warmii dzieci cieszyły się z jabłek, pierniczków i drewnianych figurek, które znalazły pod choinką.
Wynajęcie ?świętego? do rozdania prezentów kosztuje około stu złotych. Są rodziny, które od kilku lat zamawiają mikołaja, mimo że ich dzieci już podrosły.
Nie wszyscy Boże Narodzenie spędzają w gronie najbliższych przy zastawionym stole. - Chcemy, aby osoby, które czują się w tym czasie samotne, wiedziały, że mogą z kimś porozmawiać - mówi Andrzej Dramiński z Olsztyńskiego Telefonu Zaufania.
Na łowach pod Ostródą kula po odbiciu się od drzewa trafiła w nogę jednego z uczestników. Do badających sprawę policjantów sam zgłosił się niebiorący udziału w incydencie myśliwy, który był pod wpływem alkoholu.
Jakie obiekty do lekkiej atletyki budować w Olsztynie: jeden duży stadion czy kilka mniejszych? Przed tym dylematem stają władze miasta
Na dworcu w Olsztynie kupili mu bilet na PKS, a w pobliskim dyskoncie prowiant na drogę. Jakąś kiełbasę, chleb, mięso w puszce, coś do picia i prezenty. Na kartce zapisali "Biała Podlaska", by wiedział, gdzie ma wysiąść, a do ręki dali 20 zł. "Może jakoś się wszystko ułoży" - pomyśleli, żegnając się z chłopakiem.
Już wkrótce nad Zatoką Miłą będzie można spędzać czas aktywnie. Dobiega końca budowa wielofunkcyjnego boiska, które uzupełnia ofertę rekreacyjną nad największym olsztyńskim akwenem.
Wybraliśmy przykładowe produkty, które kupujemy przez Bożym Narodzeniem i sprawdziliśmy, ile kosztują w olsztyńskich marketach. A to, czy najtaniej znaczy najlepiej, zostawiamy ocenie czytelników.
Dla podopiecznych z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie wspólne kolędowanie z zespołem Enej staje się powoli tradycją. W środę muzycy po raz drugi wzięli udział w przedświątecznych występach.
Dwie firmy złożyły oferty na zaplanowanie przebudowy miejskiego obiektu przy al. Piłsudskiego. Jedną z nich jest pracownia, która m.in. przygotowała dokumentację Stadionu Narodowego w Warszawie.
Funkcjonariusze Izby Celnej w Olsztynie mówili o tym, jak skonstruowane są maszyny do gier i na jakiej zasadzie działają. - Automaty mają przynieść zyski, ale tylko ich właścicielom - przypominają.
Najpierw własnym sumptem wykonali potrzebne wyposażenie, wydając na nie kilkakrotnie mniej niż kosztuje u producenta, potem zaprosili do współpracy olsztyńskich grafików. W efekcie można oglądać dzieło, które za pomocą zapierającej dech w piersiach techniki fulldome przenosi widzów do dawnego i współczesnego Olsztyna.
Zbliżają się czas święta Bożego Narodzenia, w mieście przybywa świątecznych ozdób. Które miejsca już imponują dekoracjami, gdzie postawili na minimalizm, a gdzie liczył się pomysł?
Tym razem dotyczy on opieszałości ostródzkiego sądu w czasie trwania procesu byłego prezydenta Olsztyna.
Żacy zorganizowali zbiórkę na pompę insulinową.
Nagrodą główną w konkursie były: zestawy książek, 24 pufy i 4 lampy. Dziś do placówki przyjechały pufy i od razu znalazły pierwszych amatorów.
Remontowaną kamienicę przy ul Bema można już oglądać bez zasłaniających ją rusztowań. Przez całe lata wygląd zniszczonej elewacji doprowadzał setki olsztynian do rozpaczy.
Prezydent złoży uroczyste ślubowanie dziś o godz. 11 w sali sesyjnej przy ul. Wyzwolenia 30.
Kolejarze Przewozów Regionalnych zaprezentowali nowy rozkład jazdy. Zmiany powinny ucieszyć pasażerów narzekających na notoryczne opóźnienia pociągów i tych, którzy chcieliby wybrać się w podróż najnowszym cackiem polskich kolei.
Centrum Olsztyna w sobotnie popołudnie przeżywało prawdziwe oblężenie. Tysiące olsztynian, mieszkańców województwa i spoza regionu przyjechało skuszonych nadzieją na luksusowy apartament, który ufundowała galeria handlowa. Mieszkanie ostateczne przypadło działdowiance, która nieco przypadkowo przyjechała do Olsztyna z... Niemiec
Tak się dzieje, kiedy liczą się dokumenty i metry, a nie ludzie - mówi kobieta, której matka jest chora na alzheimera
Czesne, czynsz za akademik lub mieszkanie, książki, bilety na autobus i do kina, wieczory w pubach. Budżet żaka ma wiele pozycji po stronie kosztów.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.