Kolorowy happening odbył się z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Wydarzenia upowszechniające wiedzę o autyzmie będą się w Olsztynie odbywać przez cały kwiecień.
Przedsiębiorca spod Olsztyna może trafić za kratki na dwa lata. Za co? Zrobił banery wyśmiewające liderów Prawa i Sprawiedliwości, a potem ustawił je na swojej posesji.
Około 300 osób wzięło udział w manifestacji zorganizowanej przez Lokalny Komitet Obrony Demokracji na staromiejskim rynku w Olsztynie. Wśród uczestników można było spotkać mieszkańców zarówno Olsztyna, jak i wielu innych miast naszego regionu.
O Olsztynie, Moskwie, San Francisco i swojej słynnej już kotce opowiadał podczas spotkania w Olsztynie - w cyklu "Wyborcza na żywo" - Wacław Radziwinowicz, wydalony z Rosji korespondent "Wyborczej".
Trzecie pod względem wielkości miasto województwa warmińsko-mazurskiego stawia na aktywną politykę gospodarczą i chce konkurować o przedsiębiorców z większymi od siebie miejscowościami.
Do ratusza zgłosili się olsztyńscy przedsiębiorcy zainteresowani budową wielopoziomowego parkingu przy ul. Mochnackiego. Miasto zamierza pomóc im ten pomysł zrealizować.
Im więcej gwiazdek (od 1 do 6) przy tytule, tym wyższa ocena krytyków ?Gazety Co Jest Grane?. Znak zapytania oznacza, że dystrybutor nie zorganizował pokazu prasowego w terminie, który umożliwiałby dziennikarzom napisanie recenzji. Filmy wchodzą na ekrany olsztyńskich kin 1 kwietnia 2016 r.
Tradycyjnie 1. kwietnia nie wszystkie artykuły na olsztyn.wyborcza.pl oraz w ?Gazecie Wyborczej Olsztyn? były prawdą. Był też przynajmniej jeden, choć wyglądający nieprawdopodobnie, to jednak autentyczny.
Tomasz Waśniewski, znany lekarz ginekolog i onkolog, wygrał tegoroczne głosowanie w plebiscycie "Wyborczej". Jedni mówią o nim "człowiek renesansu", inni "człowiek orkiestra" - i to dosłownie.
Zaczęło się przyjmowanie wniosków o wypłatę pieniędzy z rządowego programu 500 plus. W niektórych punktach obsługi chętni na te pieniądze ustawiali się w długich kolejkach.
Jarosław Kowalski nie utrzymał fotela TVP Olsztyn. Stanowisko to zajął związany z tą telewizją Igor Gumiński
Muzycy wystąpią 3 kwietnia w Arte Klubogalerii.
W weekend odbędą się dwa spotkania poświęcone miejskim sprawom - pierwszą jest Łynostrada i szczegóły tego projektu, drugą rowerowa przyszłość miasta. Każdy z mieszkańców może wyrazić swoje zdanie.
Senat Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odrzucił protest dwóch profesorów dotyczący wyborów rektorskich na następną kadencję. Od jego decyzji nie przysługuje już żadne odwołanie.
Jak informują przedstawiciele lotniska w Szymanach, pierwszy lot odbędzie się 17 czerwca. Obsługiwany będzie samolotem Bombardier CRJ 900 z 84 miejscami na pokładzie.
Marszałek województwa Gustaw Brzezin wręczył statuetki "Laur Najlepszym z Najlepszych". To już trzynasta edycja konkursu.
Olsztyński magistrat złożył wnioski o unijne dofinansowanie budowy nowych ulic Towarowej i Pstrowskiego, które połączą miasto z obwodnicą.
To propozycje, nie tylko dla melomanów, na najbliższe dni.
Ratusz zamierza płacić chętnym restauratorom, by pozwalali bezpłatnie korzystać z toalet w ich lokalach. To próba rozwiązania braku ubikacji na starówce
Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie pozytywnie ocenia pierwszy miesiąc konsorcjum firm Irex i Meteor, które wozi pasażerów komunikacji miejskiej. Ci ostatni chwalą sobie natomiast nowoczesne autobusy.
To tytuł wystawy Zuzanny Janin, której wernisaż zaplanowano 7 kwietnia o godz. 18.
Od piątku rodziny wielodzietne, a także te z jednym dzieckiem, jeśli spełnią kryteria finansowe, mogą ubiegać się o rządowe dotacje w ramach programu 500+. Przypominamy, gdzie powinny zgłaszać się w stolicy Warmii i mazur.
Miłośników sceny zapraszamy w niedzielę do Dobrego Miasta.
Odnowiona zostanie śluza Guzianka, przebudowanych zostanie też pięć kanałów. - To największa inwestycja na tych wodach - mówią samorządowcy.
Łódzki raper wystąpi 3 kwietnia w klubie Nowy AnderGrant w Olsztynie.
Zawiadomienie dotyczy ewentualnego popełnienia przestępstwa przy wydawaniu pozwolenia na budowę centrum handlowego między Nagórkami a Jarotami.
Kilka tysięcy młodych ludzi, głównie z województwa warmińsko-mazurskiego przyjechało w czwartek do Olsztyna, żeby zapoznać się z ofertą dydaktyczną i zwiedzić laboratoria Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Spotkanie z Wacławem Radziwinowiczem [Wyborcza na żywo]
W sobotę 2. kwietnia już po raz dziewiąty na całym świecie obchodzony będzie Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce wspólnie z samorządem Olsztyna po raz trzeci organizuje happening pod ratuszem. O godz. 18 budynek rozbłyśnie niebieskim światłem, w dowód solidarności z ludźmi autystycznymi.
Sąd rodzinny i nieletnich zadecyduje o dalszym losie chłopca, który w stanie upojenia alkoholowego został przewieziony do szpitala w Kętrzynie. Policjanci ustalają kto podał mu alkohol.
Do uszkodzenia doszło przed godz. 13 na ul. Płoskiego. Tramwaje w tym miejscu muszą zwalniać.
Lokalny Komitet Obrony Demokracji organizuje manifestację. Na staromiejskim rynku jego przedstawiciele będą czytać publicznie fragmenty Konstytucji RP z kwietnia 1997 roku.
W nocy z środy na czwartek do szpitala dziecięcego w Olsztynie został przewieziony poparzony 17-latek. Jego obrażenia to efekt zabawy dezodorantem i zapalniczką.
Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło późnym wieczorem w Ostródzie. Pociąg relacji Poznań - Olsztyn potrącił przechodzącą przez torowisko kobietę. Funkcjonariusze proszą o pomoc przy ustaleniu tożsamości zmarłej.
W piątek władze Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach zaprezentują nowego przewoźnika ze Słowenii - Adria Airways - który będzie obsługiwał połączenia do Monachium. Co istotne, będzie współpracował z niemiecką Lufthansą, dzięki czemu na jednym bilecie będzie można polecieć po przesiadce w dowolnym kierunku obsługiwanym przez tę linię.
Kolejarze z Przewozów Regionalnych zmieniają taryfy dla niektórych połączeń kolejowych. Będą one atrakcyjniejsze niż np. bilety autobusowe.
Odnowiona zostanie śluza Guzianka znajdująca się na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Na czwartek zaplanowano podpisanie umowy w tej sprawie.
Olsztyn chce zdobyć pieniądze na zakup trzech pojazdów w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. O takiej możliwości poinformował portal transport-publiczny.pl.
Bartąg namawia swoich mieszkańców do sprzeciwu wobec zamiarów wchłonięcia ich wsi przez stolicę regionu. - Nikt i nic nie może tak po prostu zmazać 671 lat historii naszej wioski - apeluje sołtys i rozpoczął zbiórkę podpisów.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.