Zatwierdzona została nowa organizacja ruchu na czas budowy węzła przesiadkowego przy dworcu głównym PKP w Olsztynie. Kierowcy nie wjadą m.in. w ul. Kościuszki w kierunku centrum miasta od strony ul. Lubelskiej.
Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego społecznie remontują ośrodek wsparcia samotnych matek z dziećmi przy ul. Jagiełły
Tak zakończyła się interwencja nad Jeziorem Długim w Olsztynie. Działania podjęto wobec agresywnego mężczyzny.
Dwóch nowych piłkarzy dołączyło do zespołu Stomilu, przebywającej na zgrupowaniu w Warce. Jeden z nich grał już w przeszłości dla biało-niebieskich.
Konrad Bukowiecki ze Szczytna jest jednym z kandydatów do zwycięstwa w pchnięciu kulą podczas mistrzostw Europy do lat 23 w Bydgoszczy. Uroczyste otwarcie imprezy w środę.
Wakacje to najlepszy okres na poszukiwanie skarbów. Ostatnio aż w dwóch miejscach w regionie odżyły nadzieje na znalezienie Bursztynowej Komnaty. We wtorek wykonano w Mamerkach odwiert, który miał ostatecznie rozwiązać zagadkę.
Niewybuch z czasów II wojny światowej, którego usuwanie unieruchomiło w niedzielę część Białegostoku, został zdetonowana na poligonie w Orzyszu. Ministerstwo Obrony Narodowej umieściło nagranie z detonacji w internecie.
Taka jest obsada Letnich Spotkań Kabaretowych w Ostródzie.
Rolf Nikel, ambasador Republiki Federalnej Niemiec w Polsce, przyjechał do Olsztyna by rozmawiać na temat wymiany handlowej pomiędzy państwami.
Pracownicy Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie zaplanowali prace naprawcze na siedmiu ulicach. Jak podkreślają, w tych miejscach kierowcy muszą być przygotowani na utrudnienia w ruchu.
Karczma Jana, która była jednym z bardziej rozpoznawalnych lokali na Starym Mieście, została zamknięta na początku sezonu wakacyjnego. Dzierżawca twierdzi, że olsztynianie wolą Jezioro Ukiel od starówki, ale z taką opinią nie wszyscy się zgadzają.
Mrągowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci mieszkańca województwa lubelskiego. Jego ciało wyłowiono w poniedziałek po południu z jeziora Mikołajskiego.
Pięć cyfr, które skreślono w jednej z kolektur na terenie Olsztyna, okazało się bardzo szczęśliwe. Właściciel kuponu wygrał ponad ćwierć miliona złotych.
Nadal nie wiadomo co było przyczyną pożaru, do którego doszło wieczorem na osiedlu mieszkaniowym Leśna. Zanim na miejsce zgłoszenia dotarli strażacy, jeden samochód osobowy spłonął niemal doszczętnie, a drugi poważnie ucierpiał.
Przy ul. Lubelskiej otwarto papugarnię. To pierwsze takie miejsce w Olsztynie, gdzie można podziwiać, pogłaskać i nakarmić te egzotyczne ptaki.
Podczas prac konserwatorskich przy pięknej kamienicy na ul. Warmińskiej odsłonięte zostały nawiązujące do starożytności zdobienia.
Szczycieńscy policjanci ukarali 27-letniego mieszkańca Biskupca mandatem karnym.
Prawie o półtora miesiąca miasto przesunęło termin składania ofert na dostawę nowych tramwajów. Zainteresowane firmy zgłosiły kilkaset pytań do przygotowanych warunków przetargu w tej sprawie.
Akcja ma być wyrazem solidarności wobec tych, którym ogranicza się możliwość protestowania w trakcie miesięcznicy smoleńskiej w Warszawie.
Biało-niebiescy udali się na pięciodniowe zgrupowanie do Warki. Do drużyny ma dołączyć Artur Siemaszko, wypożyczony z Zagłębia Lubin, który w ostatnim sparingu strzelił trzy gole
Tylko w niedzielę doszło do dwóch utonięć w powiecie olsztyńskim. Od początku roku na Warmii i Mazurach w ten sposób zginęły już 23 osoby.
Wiceminister infrastruktury i budownictwa, Jerzy Szmit w poniedziałek złożył wizytę na budowie drogi ekspresowej S7 realizowanej przez olsztyńskich GDDKiA.
Dzieci, które ucierpiały w wypadku samochodowym na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ul. Kościuszki jechały na mistrzostwa Polski juniorów, które odbywały się olsztyńskiej pływalni Aquasfera.
Nadal nie wiadomo kim był mężczyzna, którego zwłoki znaleziono na terenie dawnego Autodromu Jednostki Wojskowej w Ostródzie. Policjanci z laboratorium kryminalistyki, którzy wykonali wizerunek rekonstrukcji twarzy, proszą o pomoc w zidentyfikowaniu osoby.
Mimo że w poniedziałek rano, mieszkańców Warmii przywitała piękna słoneczna pogoda, to synoptycy ostrzegają. W ciągu najbliższej doby warunki nad regionem mogą się błyskawicznie pogorszyć.
Zapotrzebowanie na tylu pracowników tylko do końca czerwca zgłosili pracodawcy z województwa warmińsko-mazurskiego. To praca przede wszystkim sezonowa i skierowana do młodzieży.
Kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15 grozi kierowcy, który w weekend doprowadził do kolizji pod Mrągowem, a następnie chcąc uniknąć odpowiedzialności porzucił pojazd i uciekł z miejsca zdarzenia.
Instytut Pamięci Narodowej uznał, że nazwa ul. Wyzwolenia może pozostać, ale pod warunkiem, że dopisana zostanie data "1918". Takiej korekty nie wyobrażają sobie jednak mieszkańcy. I proponują powrót do nazwy przedwojennej
Miasto ma już projekt leśnego odcinka Łynostrady. Przy tej okazji przebudowany ma zostać tzw. Tunel im. Ryszarda Ochódzkiego.
W olsztyńskim kompleksie przez trzy dni o medale mistrzostw Polski juniorów młodszych rywalizowało blisko 600 osób ze 145 klubów.
Przez dwa dni konkursy, promocje w lokalach i sklepach, a także muzyka na żywo towarzyszyły wszystkim, którzy odwiedzili starówkę w Olsztynie. Kołłątowiada to pomysł restauratorów, by zachęcić mieszkańców do spędzania wolnego czasu w centrum miasta.
Joanna Jędrzejczyk na kilka godzin przed sobotnią galą UFC 213 była gotowa zastąpić w walce wieczoru chorą Amandę Nunes
Agora i miasto Olsztyn, organizatorzy wydarzenia, zamknęli listę zespołów, które wystąpią w dniach 12-13 sierpnia nad j. Ukiel. Prezentujemy ostatnią czwórkę zaproszonych formacji.
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w gminie Nidzica. Jak się potem okazało, kierowca samochodu osobowego nie posiadał nawet prawo jazdy.
Zapraszamy do zabawy.
Nasz fotoreporter, dzięki uprzejmości urzędników wojewody Artura Chojeckiego, uwiecznił na zdjęciach miejsca znane, ale i takie, które na co dzień nie są dostępne petentom.
Biało-niebiescy pokonali w Ostródzie Sokół 4:0. Trzy bramki w sparingu strzelił Artur Siemaszko, jedno trafienie dołożył Rafał Śledź.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.