Pokrzywdzeni w tej sprawie do dziś boją się wsiadać do samochodów i autobusów komunikacji miejskiej.
Domknięta pętla pieszo-rowerowa wokół największego jeziora w Olsztynie miałaby ok. 18 kilometrów.
Deweloper, który kupił działkę po dawnym gmachu Telekomunikacji Polskiej, otrzymał warunki zabudowy i teraz zastanawia się co zrobić, żeby obiekt był atrakcyjniejszy.
Władze Olsztynka starają się przekonać Ministerstwo Infrastruktury do umieszczenia w planach inwestycyjnych budowy wschodniej obwodnicy miasta. Ułatwiłaby ona dojazd do planowanego parku rozrywki.
Kończy się okres dzierżawy dla strzeżonego parkingu przy ul. Nowowiejskiego w Olsztynie. W efekcie strefa płatnego parkowania powiększy się o kilkadziesiąt miejsc.
Centrum Unijnych Projektów Transportowych rozstrzygnęło konkurs na zakup taboru tramwajowego. Pieniądze próbował zdobyć Olsztyn, ale potem wycofał wniosek.
Jak informuje GDDKiA w Olsztynie, w czwartek rozpoczyna się Generalny Pomiaru Ruchu. Obejmie najbardziej obciążone drogi. Dlaczego w przypadku Olsztyna pomiary mogą być bardzo utrudnione?
Zasadnicze prace przy budynku i jego otoczeniu zostały wykonane. Kolejarze ciągle nie podają jednak daty otwarcia dworca Olsztyn Główny.
Lotnisko w Szymanach budzi skrajne emocje. Jedni uważają je za nieodzowny element rozwoju Warmii i Mazur, drudzy za studnię bez dna, do której trzeba dorzucać miliony bez nadziei na zysk.
Olsztyn w ostatnich latach postawił mocno na transport publiczny. I przyniosło to bardzo dobre rezultaty.
Ten rok to prace budowlane, ale także przygotowawcze. Niektóre z nich dotyczą bardzo istotnych dla Warmii i Mazur inwestycji. Oto zestawienie planów GDDKiA w Olsztynie.
Jednym z największych projektów Olsztyna na nadchodzące lata miał być rozwój komunikacji publicznej wraz z zakupem nowego taboru elektrycznego. Władze miasta właśnie unieważniły przetarg.
PKP Polskie Linie Kolejowe budują na Warmii i Mazurach kilka ważnych linii kolejowych. Planują też następne inwestycje.
Przeszło 8 mln zł wpłynęło do kasy miasta z racji funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania w Olsztynie.
Mniejsze i większe polskie miasta w ciągu najbliższych kilku lat dostaną od PKP nowe szybkie połączenia kolejowe. A co z Olsztynem?
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.