- Żeby tak roztrzaskać ekran, trzeba było mocno czymś uderzać - pisze czytelniczka do redakcji "Wyborczej Olsztyn".
Ministerstwo Zdrowia we wtorek poinformowało, że w ciągu poprzednich 24 godzin odnotowano 5178 nowych zakażeń koronawirusem. Niestety, ich liczba wzrosła zdecydowanie na Warmii i Mazurach.
Władze uczelni poszerzają swoją ofertę naukową adresowaną do studentów. Zapowiadają uruchomienie nowego kierunku studiów.
Władze samorządu województwa zdecydowały o dofinansowaniu kilkunastu ekologicznych projektów, w tym kolejnych ścieżek rowerowych, w podolsztyńskiej gminie Stawiguda. Ich wartość to kilkanaście milionów złotych.
W lawinowym tempie rośnie w Olsztynie liczba placówek oświatowych, w których koronawirus wymusza zmianę organizacji pracy. Na liście znajdują się już kolejne.
Zwiększenie liczby oddziałów i szpitali covidowych na Warmii i Mazurach spodowowało bardzo poważne problemy dla chorych, którzy nie mają koronawirusa, a wymagają hospitalizacji. Sytuacja wymusiła zmiany w funkcjonowaniu tych placówek.
Parafia Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia w Olsztynie rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na odnowienie krzyża papieskiego. Jan Paweł II podczas pobytu w Olsztynie odprawił przy nim nabożeństwo.
Nie wszyscy pacjenci, którzy przeszli już przez zakażenie, wrócili do pełni zdrowia. Osłabienie. zaniki węchu, a nawet pamięci. Gdzie mogą szukać pomocy?
Komendant Piotr Zabuski przechodzi na emeryturę. Opowiada nam o tym, jakie przestępstwa udało się wyeliminować. Kto go zastąpi?
Koronawirus na Warmii i Mazurach spowodował według poniedziałkowych danych 140 nowych zakażeń. Niby niewiele, ale tydzień temu było ich tylko 70.
Przedłuża się procedura związana z wyborem wykonawcy linii tramwajowej na Pieczewo. Przy okazji doszło do zaskakującej pomyłki.
Miniony weekend w pełni obrazuje sytuację epidemiologiczną w Olsztynie. Przez trzy dni przybyło ponad 300 nowych zakażeń.
Niedziela zaskoczyła wysokimi temperaturami w porównaniu z ostatnimi mrozami. To nie znaczy jednak, że zima na Warmii i Mazurach odpuściła.
Wiele miasto w Polsce zwalnia restauratorów z tzw. kapslowego, wspierając w ten sposób branżę gastronomiczną, która ucierpiała w czasie pandemii. Niewykluczone, że takie rozwiązanie zostanie wprowadzone także w Olsztynie.
"Nareszcie w Dudapeszcie", to nowa książka Krzysztofa Daukszewicza, który tym razem zaprosił do współpracy swojego syna Aleksandra, by był "młody gniewny" i "stary wkurw..".
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.