W Bartągu powstaje ogród sensoryczny. To miejsca coraz bardziej popularne w Polsce.
W czwartek otwarty został pumptrack przy Szkole Podstawowej nr 34. Będzie on służył nie tylko uczniom.
Ministerstwo Kultury skazuje pomnik autorstwa Xawerego Dunikowskiego na rozbiórkę, bo godzi w "interes państwa". Czy władze Olsztyna odwołają się od decyzji sygnowanej przez polityków PiS?
Autorka "Nie hańbi" spotka się w czwartek z olsztynianami w ramach Studium Reportażu Teatru im. Stefana Jaracza. Reporterka opowie o swojej najnowszej książce, w której przygląda się fenomenowi grodzenia osiedli.
Projekt tramwajowy idzie wolniej niż zakładano. Stąd też część zaplanowanych na ten rok wydatków zostało przeniesionych na rok 2023.
Już teraz nad niektórymi osiedlami unosi się smog. Niektórzy bardzo obawiają się o jakość powietrza w tym roku.
Olsztyńskie schronisko dla bezdomnych jak każda instytucja zmaga się z kryzysem. Pomagają mu w tym organizacje pozarządowe i ludzie dobrej woli. Sam ośrodek wprowadził tzw. działania oszczędnościowe.
Kilkaset osób z miejscowości Słupy otrzymało wypowiedzenia umowy na dostarczanie ciepła. - Szukamy wyjścia z tej sytuacji - mówi sołtys Krzysztof Leszczyński.
Zamiast likwidacji, gmina Stawiguda rozbudowała szkołę. Obiekt oddano właśnie do użytku.
Artysta będzie promował swoją najnowszą płytę pt. "Kolor Cafe".
Młody człowiek otrzymał już zarzuty.
Rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Bartąskiej, Złotej i Stawigudzkiej. - Dołożymy wszelkich starań, aby jak najbardziej zniwelować utrudnienia w ruchu i skrócić czas wykonywania robót - zapowiada inwestor.
Rozpoczęcie roku akademickiego oznacza wprowadzenie zmian w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie poinformował o nowościach, jakie będą obowiązywać od 1 października.
Trwają prace rozbiórkowe związane z dworcem Olsztyn Główny. Nie jest jednak jasne, jak daleko posuną się prace rozbiórkowe, bo na ich drodze pojawiła się przeszkoda
- Szakal złocisty jest tak samo niebezpieczny dla człowieka jak borsuk czy lis - mówi prof. Rafał Kowalczyk z Instytutu Badania Ssaków PAN. Naukowiec sceptycznie podchodzi do informacji o pojawieniu się grupy szakali na Warmii i Mazurach.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.