W ciągu ostatniej dekady leśnicy z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie wywieźli z lasów ponad 83 tys. m sześc. śmieci. Tyle zmieściłoby się w ponad tysiącu wagonów do przewozu węgla.
Pierwotnie miał być to maj 2023 roku. Nowy termin zakłada, że odcinek S5 na Warmii i Mazurach zostanie oddany do użytku w listopadzie 2022 roku.
Mieszkaniec Górowa Iławeckiego znalazł broń, jak twierdzi, w trakcie robienia porządków.
W czwartkowym komunikacie ministerstwo informuje o 6431 nowych przypadkach koronawirusa w całym kraju. W tym czasie wykonano ponad 66,6 tys. testów.
Popularna Górka Kortowska, na której odbywały się juwenalia ma już nie straszyć błotem. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski chce wykorzystać czas koronawirusa i ją uporządkować.
Miejskie punkty szczepień masowych otrzymały z opóźnieniem szczepionki, ale i tak nie wyrobią planowanej normy.
Wystarczyło niewiele dni od otwarcia przedszkoli i szkół dla najmłodszych, a ratusz musi zawieszać naukę w kolejnych oddziałach. A przed nami całkowite otwarcie tych ostatnich placówek.
Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Dawida T. oskarżonego o zabójstwo swojego znajomego oraz grożenie śmiercią świadkowi tej zbrodni.
Narodowy Spis Powszechny ruszył z początkiem kwietnia. Przez ponad miesiąc wzięło w nim udział ok. 12 proc. mieszkańców woj. warmińsko-mazurskiego.
Rafał Trzaskowski o swoim nowym projekcie opowiadał na terenie kampusu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
O kilka tysięcy więcej samochodów na jednym skrzyżowaniu - tak wynika z najnowszego raportu drogowców dotyczącego natężenia ruchu w Olsztynie. Będzie jeszcze więcej.
Dyrekcja muzeum zapowiada remont krużganków Zamku w Olsztynie. To na pewno ograniczy możliwość zwiedzenia, ale to ma być za to jeszcze ciekawsze.
Mieszkanka Braniewa straciła najpierw 5 tys. zł. To samo stałoby się z kolejnymi 6 tys. zł, gdyby nie podejrzliwość pracownicy banku.
Liczba nowych zakażeń na Warmii i Mazurach wzrosła dwukrotnie. Ale ten poziom to i tak powód do zadowolenia.
Rozpoczęło się przywracanie dawnych rozwiązań na olsztyńskich skrzyżowaniach. Dotyczą m.in. uruchamiania zielonego światła na przejściach dla pieszych.
Mieszkańcy Olsztyna nie chcą podawać faktycznego zużycia wody. A na tej podstawie ratusz ustala liczbę osób znajdujących się w lokalu.
Społecznicy nie dają za wygraną, by ochronić jedną z najcenniejszych przydrożnych alei Warmii i Mazur. Przez kilka dni petycję za ochroną drzew na trasie Giżycko - Kętrzyn podpisało już ponad 10 tys. osób.
Po dwóch tygodniach w gotowości w Olsztynie miały ruszyć masowe punkty szczepień. W pierwszym dniu szczepionki nie dojechały.
Kapliczka pochodzi z końca XIX wieku. Najpierw została rozebrana.
Podczas majówki policjanci zatrzymali pierwszych w tym sezonie nietrzeźwych sterników. Jeden pochodził z Warszawy, drugi z Łodzi.
Wtorek to kolejny dzień z niską liczbą nowych zakażeń koronawirusem. Na Warmii i Mazurach odnotowano ich niewiele ponad 50.
W Olsztynie odbędzie się inauguracja projektu "Campus Polska Przyszłości". To pierwsza nowa inicjatywa Ruchu Wspólna Polska od czasu jego inauguracji jesienią ubiegłego roku.
Powołanie do życia gminnego ośrodka zdrowia to najważniejsza decyzja podjęta na ostatnim posiedzeniu Rady Gminy Stawiguda.
Maraton maturalny zaczyna się 4 maja i potrwa w sumie prawie do końca miesiąca.
Na cmentarzu w Nowej Wsi Ełckiej zniszczono ewangelickie pochówki. - Ubolewamy nad zaistniałą sytuacją i nie powinna mieć ona miejsca, gdyż nie było złej intencji w chęci uporządkowania tej części cmentarza - twierdzi ks. Marcin Maczan, rzecznik Diecezji Ełckiej.
Pomysł uruchomienia cichego i szybkiego tramwaju miejskiego, czyli "metra" dla Lublina, wywołał dr Jacek Sobczak.
- Nie unikamy pracy, a i tak nas nie stać na mieszkanie - mówi Łukasz Michnik z Olsztyna, polityk młodej lewicy.
Takich danych dawno nie było. W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że na Warmii i Mazurach wykryto niespełna 50 nowych zakażeń.
Już tylko do północy można głosować na najważniejsze wyzwania dla Olsztyna i regionu w ramach naszej akcji Supermiasta i Superregiony 2040.
Oddziały ZUS w dwóch największych miastach Warmii i Mazur najwyższe świadczenia emerytalne wypłacają mężczyznom, a najniższe - kobietom.
Nie dla wszystkich kryteria podziału dodatków covidowych są jasne. W niektórych placówkach przybierają na sile animozje między pracownikami medycznymi a dyrektorami szpitali.
- Mam dużo czasu, to sobie dłubię - mówi Henryk Drajer, który w podolsztyńskiej Stawigudzie tworzy prawdziwe arcydzieła miniaturowych obiektów związanych z historią Warmii.
Nowa książka - przewodnik po dawnym Olsztynie. - Chcę w niej przywołać resztki ducha la belle époque - końca XIX w., której obca była nienawiść narodowa i zakłamanie - mówi Wojciech Kujawski, autor "Olsztyn. Belle époque".
Już nie tylko premier, ale poszczególni lokalni politycy PiS chwalą się, że "załatwili" na coś pieniądze.
Stare warmińskie domy urzekają swoim wyglądem i klimatem. Jednak regionalna architektura ciągle żyje i może być też bardzo nowoczesna.
- Kiedy rano jadę na ryby, to widzę watahy tych gryzoni, najczęściej przy wiacie z kontenerami na śmieci - mówi mieszkaniec jednego z bloków przy ul. Jasnej.
Festiwal Smaków Food Trucków, odbywający się nad jeziorem Ukiel w Olsztynie, przyciągnął tłumy. - To namiastka normalności - słychać w sobotnie, majowe przedpołudnie.
Coraz więcej wątpliwości wokół szumnie reklamowanego przez rząd Krajowego Programu Odbudowy. Jego założenia są tak skonstruowane, że uniemożliwią np. rozwój transportu szynowego w miastach.
Niektórzy uważają, że przyszłość zarządzania pieniędzmi miejskimi to właśnie przekazywanie decyzji finansowych bezpośrednio w ręce mieszkańców.
W sobotę od rana przed gmachem Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie ustawiała się kolejka roczników 1985 i starszych po jednodawkową szczepionkę Johnson & Johnson. To początek ogólnopolskiej akcji "Zaszczep się w majówkę" przeciwko koronawirusowi.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.