Mieszkańcy Starego Miasta zmienią zaniedbaną ul. Podwale w Olsztynie.
Straż miejska w Olsztynie znów używa drona na "kopciuchów". Ale sezon grzewczy właściwie się już skończył.
W najbliższą sobotę w odbędzie się premiera "Czerwonego Kapturka". Nad tą klasyczną baśnią pracowali Zbigniew Głowacki i Andrzej Bartnikowski.
RDLP Olsztyn przeczesała lasy w poszukiwaniu pułapek na zwierzęta. Niestety, było ich wiele.
- Tylko raz trafiłam na właścicieli mieszkania, którzy ulgowo potraktowali ukraińskich uciekinierów wojennych. Zrewanżowali się za okazaną im kiedyś pomoc - mówi pośredniczka z olsztyńskiego biura nieruchomości.
Rozpoczęło się przyjmowanie uchodźców z Ukrainy w byłym akademiku przy ul. Żołnierskiej w Olsztynie. - Będzie to jeden z największych ośrodków tego typu w regionie - dodaje Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody.
Budowa węzła Śródmieście w Olsztynie. Inwestor przejął w końcu cały teren budowy. Niedługo wyburzenie ostatniego garażu.
Synoptycy przewidują, że czeka nas pogorszenie pogody. Warto wykorzystać dobrą aurę, póki jeszcze nam towarzyszy.
Są ulice, które szczególnie źle wypadają pod względem statystyk bezpieczeństwa. Gdzie powinniśmy być szczególnie ostrożnie? Mówią o tym dane policyjne.
Wyremontowany w Olsztynku dworzec od wielu miesięcy czeka na otwarcie. I ciągle słyszymy, że wydarzy się to już niebawem. Gdzie tkwi problem?
Strażnicy miejscy z Olsztyna interweniowali wobec mężczyzny, który uznał, że jest już na tyle ciepło, że można wybrać się na zakupy bez... ubrania.
Straż miejska nie jest już tą samą formacją co kilka lat temu: niedofinansowanie, podporządkowanie policji i brak chętnych do pracy odbija się na pracy strażników.
"Zabicie ciotki" to jedyna powieść w dorobku Andrzeja Bursy (1932-1957), poety, którego legenda trwa, choć od śmierci twórcy minęło już sześćdziesiąt pięć lat.
Gmina Dywity przebuduje zniszczoną drogę i stworzy nowe połączenie dla mieszkańców. Inwestycja warta jest kilkanaście milionów złotych.
Częścią tego projektu będzie tzw. cyfrowy bliźniak. - Z jego pomocą możemy opracować spersonalizowane leczenie w postaci nowego trybu życia - mówi prof. Carsten Carlberg.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.