Poprosiliśmy kilku znanych olsztynian o złożenie życzeń świątecznych w tym wyjątkowym roku, na te nadchodzące wyjątkowe dni i kolejny rok.
Rzeźba wybitnego olsztyńskiego artysty Izydora Borysa stanęła właśnie w parku Centralnym. Jego prace znajdują się m.in. w Nowym Jorku.
Co roku Miejski Ośrodek Kultury sprowadzał do Olsztyna przed sylwestrem gwiazdy krajowego formatu. Teraz zapowiada się równie ciekawe wydarzenie, ale on-line.
Teatr Nowy w Olsztynie zaprasza do muzyczno-literackiej podróży za sprawą płyty z kolędami i gawędami. Część z utworów nagrano w gwarze warmińskiej.
Zebrana korespondencja znajduje się w zasobach Archiwum Archidiecezji Warmińskiej w Olsztynie. Rozpoczęła się właśnie jej konserwacja.
- Obecnie nasz teatr jest w lepszej sytuacji niż firmy z branży turystycznej i gastronomicznej. Obawiam się jednak, że przyszły rok będzie dla nas dużo trudniejszy niż obecny - mówił podczas konferencji prasowej Zbigniew Brzoza, dyrektor "Jaracza" w...
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie udostępnił w internecie materiały, które powstawały na potrzeby projektu "Bo Warnijo polskam krajam..." - warmiński dla początkujących".
Połykanie ognia, taniec z flarami i płonący wodospad. Dla podopiecznych z placówki socjalizacyjnej przy ul. Korczaka w Olsztynie był to wieczór pełen wrażeń.
- Przez epidemię i zamknięcie, niektórzy z nich są na granicy załamań nerwowych i depresji - mówi o seniorach pomysłodawczyni akcji.
Bez artystycznych występów i stoisk, gdzie można kupić prezenty. Za to z bajkowymi propozycjami, by samemu lub z najbliższą rodziną ciekawie spędzić czas. Taki jest Warmiński Jarmark Świąteczny 2020 w czasie epidemii.
W tej sprawie gotowy jest projekt uchwały rady miasta Olsztyna. Propozycję zgłosili radni Koalicji Obywatelskiej.
Uczestnicy projektu wcześniej musieli w domu stworzyć sobie studio nagrań. W ten sposób promowano kulturę Warmii.
W Polsce nie powstała scena dance z prawdziwego zdarzenia. Efekt tego jest taki, że dziś ludziom, którzy chcą się pobawić przy polskiej muzyce, zostaje tylko disco polo.
Nazwa tego projektu to "Kolęduj - My! Warmia - Mazury na święta". Wzięli w nim udział m.in. aktorka Irena Telesz-Burczyk oraz poeta i pisarz Włodzimierz Kowalewski.
W Studium Reportażu autorzy z różnych miejsc i środowisk uczą się sztuki opowieści. Właśnie się rozpoczął nabór do drugiej edycji.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.