Imprezy, seanse i spektakle w dniach 10-11 czerwca w Olsztynie wybrali redaktorzy "Co Jest Grane 24".
Jacek Protas, polityk PO poinformował, że Ministerstwo Rozwoju nie przygotuje raportu dotyczącego ekonomicznych skutków zawieszenia małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim dla terenów przygranicznych.
Władze Olsztyna ogłosiły przetarg na prace w nekropoliach. Powstanie wreszcie aleja zasłużonych. Wyremontowana będzie też główna aleja przy ul. Poprzecznej. Na tym jednak nie koniec.
Trwają przygotowania do kolejnego etapu modernizacji linii kolejowej Białystok - Ełk. Dzięki temu znacznie zwiększone zostaną prędkości pociągów. To jedyne duże miasto w województwie gdzie dotrze linia o takich parametrach.
Do nietypowego zdarzenia doszło przed jednym z supermarketów w Olsztynie. Policjanci zatrzymali tam o poranku mężczyznę, który ubrany był w skąpą bieliznę.
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski uruchomił Akademię Biznesu. Studenci będą się tam uczyć przedsiębiorczości, zarządzania zespołami pracowniczymi oraz umiejętności komercyjnego wykorzystania swojej wiedzy.
W piątek o godz. 20 w Browarni Stara Warszawska odbędzie oficjalna prezentacja piwa stworzonego przez dwóch olsztynian. Czy Dachowiec Rockowiec i Petarda Geparda podbiją rynek?
Ekipy budowlane pracują bez wytchnienia, żeby zdążyć na czas z zakończenie wszystkich robót w otoczeniu budynku. Otwarcie już w przyszłym tygodniu.
Nikt wcześniej nie zbierał tych danych na taką skalę. My już wiemy, czy wśród dzisiejszych mieszkańców Olsztyna więcej jest rodowitych Kurpiów czy Mazurów? Londyńczyków czy nowojorczyków? Wilniuków, a może lwowiaków? Czy więcej olsztynian do Warszawy wyjeżdża, czy ją porzuca, by się w Olsztynie osiedlić?
Urzędnicy olsztyńskiego ratusza uznali, że stowarzyszenie Helper, którego prezesem jest były poseł Tomasz Kaczmarek, musi zwrócić do kasy miasta około 110 tys. zł.
Po zmianie rozkładu jazdy firmy Mobilis, ostatni autobus odjeżdża do Biskupca o godz. 17.30 - narzekają czytelnicy.
Inscenizacja największej bitwy napoleońskiej na terenach dzisiejszej Polski zaplanowana jest 10 czerwca w Lidzbarku Warmińskim.
Przyjmujący Tomas Rousseaux podpisał roczny kontrakt z akademikami. Najprawdopodobniej to ostatni transfer olsztyńskiego klubu przed zbliżającym się sezonem.
To największy sukces funkcjonującej od kilku miesięcy kliniki wybudzania dorosłych. Pacjent, który po wypadku narciarskim przez pół roku był w śpiączce, zaczyna mówić, a nawet stawiać pierwsze kroki
Policjanci olsztyńskiej drogówki w środę podjęli akcję niczym strażacy. I ugasili płonący samochód.
To okazja, by sobotnie popołudnie spędzić mierząc się z niezwykłymi zadaniami i atrakcjami przygotowanymi przez pracowników Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN oraz ich gości.
materiały policji
Znowu niszczeje zabytkowy Most Zamkowy. Jak powstrzymać niepotrafiących opanować emocji zakochanych obwieszających go kłódkami?
Nietypowa "przygoda" spotkała radnego Krzysztofa Kacprzyckiego z SLD. Mało brakowało, żeby składane przez niego wnioski budżetu obywatelskiego nie dotarły na czas.
Przedstawiciele organizacji społecznych złożyli zażalenia na decyzje Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który nie wszczął postępowania dotyczącego uznania dworca głównego za zabytek. Miało go to uchronić przed rozbiórką.
W środę późnych godzinach popołudniowych doszło do zdarzenia na rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.
Operatorzy monitoringu byli zaskoczeni widząc w kamerach młodego łosia. Zwierzęcia nie udało się odnaleźć.
Dla mieszkańców Mazowsza jedną z najpopularniejszych dróg prowadzących na Mazury jest obecnie krajowa "siódemka". Być może już na przełomie roku 2020 i 2021 otrzymają oni alternatywną trasę na Mazury w standardzie ekspresowym.
Policja proponuje, by z planowanego przejazdu pod torami na ul. Jeziornej, mogli korzystać również kierowcy wracający z wypoczynku nad największym olsztyńskim akwenem, a nie tylko piesi, rowerzyści i pojazdy służb ratunkowych.
Drogowcy w piątek po południu zamkną przejazd przez remontowaną ulicę Pieniężnego, na wysokości poczty. To może skomplikować przez dobę ruch w śródmieściu Olsztyna.
Zanim Zortrax Inventure, nowa drukarka 3D olsztyńskiej firmy, znajdzie się w sklepach w sprzedaży, jej przedstawiciele zaprezentowali możliwości urządzenia handlowcom z różnych stron świata.
O dużym szczęściu może mówić 17- latek, który pijany jechał rowerem bez oświetlenia. Otarł się ramieniem o jadącą w tym samym kierunku ciężarówkę.
W hali Urania w Olsztynie wystąpi sto formacji tanecznych z całego kraju. Tak dużej frekwencji w pięcioletniej historii tego wydarzenia jeszcze nie było.
Do zderzenia doszło na krajowej drodze nr 54 w Braniewie. W akcji ratunkowej brali udział ratownicy medyczni i strażacy.
Choć w Olsztynie nie brakuje murali i innych elementów sztuki ulicznej, wiele z nich - choć znanych nawet na świecie - niszczeje. Ratunkiem dla przestrzeni miejskiej mogłaby okazać się trzecia edycja konkursu "Olsztyn Street Art Garden".
Wydawało się, że po wytypowaniu ciężarówki, która brała udział w wypadku z rowerzystą, znalezienie winnego będzie proste. Nowe informacje w tej sprawie pokazują, że tak nie będzie.
Olsztyński radny PiS, Leszek Araszkiewicz uważa, że trzeba się zastanowić nad możliwością powstania bloków mieszkalnych w miejscu obecnego lądowiska. Władze aeroklubu odpowiadają dyplomatycznie, ale jednoznacznie.
11 czerwca odbędzie się w Olsztynie turniej poświęcony pamięci zmarłego w kwietniu byłego piłkarza Stomilu i trenera. Udział weźmie dziesięć drużyn.
Nadal otrzymujemy zgłoszenia dotyczące niebezpiecznych sytuacji na przystankach wiedeńskich. Byłoby ich znacznie więcej, gdyby nie czujność kierowców i motorniczych.
Gołym okiem widać, że prace przy ul. Pieniężnego posuwają się szybko na przód. Sprzęt wjechał już na teren dawnej fosy.
Uderzenie pioruna wywołało pożar stodoły w Cerkiewniku w powiecie olsztyńskim. Nad regionem przechodziły burze i ulewy.
Sytuacja w związku z organizacją ruchu na rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Olsztynie zmienia się jak w kalejdoskopie. Jeszcze parę dni temu wydawało się, że miasto - jak chcieli kierowcy - wróci do poprzednich zasad ruchu. A teraz?
Kolejna firma zajmie się kształceniem młodych i zdolnych z olsztyńskiego uniwersytetu.
Wiele wskazuje, że przyjmujący Tomas Rousseaux podpisze roczny kontrakt z akademikami z Olsztyna. Belg byłby ostatnim brakującym ogniwem zespołu tworzonego z myślą o kolejnym siatkarskim sezonie.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.