Super Mario Bros, Diablo II czy Counter-Strike. Muzyka, która dotychczas mogła się kojarzyć z ekranem monitora czy telewizora, zabrzmi w sobotę w gmachu Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.
Prawie pół miliona złotych - tyle łącznie otrzyma Muzeum Warmii i Mazur na swoje budynki w Olsztynie i w Szczytnie.
To efekt wielu lat pracy modelarskiej grupy Yavin, której prace pojawiają się na największych festiwalach fantastyki w Europie.
Od środy Teatr im. Stefana Jaracza rozpoczyna sprzedaż karnetów na 29. Olsztyńskie Spotkania Teatralne. Do obejrzenia będzie siedem najciekawszych polskich spektakli mijającego sezonu.
Wystawy, koncerty, animacje, seanse, kulturowe pikniki - to ekspresowy skrót tego wszystkiego, co będzie się dziać w Olsztynie w najbliższych miesiącach.
Pod koniec czerwca szykuje się dwudniowa uczta dla miłośników muzyki i kina. W Olsztynie odbędzie się największy w północnej Polsce festiwal muzyki filmowej.
Punkt otwarto o godz. 10, ale kolejka chętnych zaczęła się ustawiać trzy godziny wcześniej.
W sobotę, 1 czerwca, organizatorzy Olsztyn Green Festivalu razem z Nałęczowianką zapraszają olsztynian i gości do wspólnej akcji sadzenia drzew.
Od środy na deskach Sceny Margines Teatr im. Stefana Jaracza będzie można zobaczyć adaptację powieści "Wszystko na darmo" Waltera Kempowskiego, opowiadającej o końcu niemieckiego świata w Prusach Wschodnich.
Wygląda na to, że Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie doczeka się wreszcie zadaszenia w amfiteatrze na Starym Mieście.
Animatorzy przygotowują na 18 maja moc muzealnych atrakcji zarówno w plenerze, jak i w placówkach kulturalnych. Prezentujemy wydarzenia z Olsztyna i regionu, które zwróciły naszą uwagę.
Olsztyńskie kino studyjne Awangarda 2 pokaże w ten weekend festiwalowe perełki Millennium Docs Against Gravity. Sześć propozycji do wyboru.
Zdaniem redaktora naczelnego "Debaty" olsztyński MOK pod wodzą Mariusza Sieniewicza stał się "narzędziem realizacji lewicowych obsesji" dyrektora.
- Jej nominacja jest ewenementem, ponieważ niezwykle rzadko zdarza się, aby na tym stanowisku zasiadał fachowiec, pracujący od rdzenia w materii sztuki, a nie polityk - mówi Małgorzata Bojarska-Waszczuk, dyrektorka olsztyńskiego BWA.
Obraz powstał na podstawie książki słynnego ukraińskiego muzyka, lidera zespołu "Skriabin" Kuźmy Skriabina.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.