Oto cotygodniowa porcja wydarzeń, które polecamy na sobotę i niedzielę
REKLAMA
Mat. prasowe
1 z 3
Wydarzenia filmowe
Premiera tygodnia, "Król życia"
Robert Więckiewicz odnajduje w filmie niespodziewany przepis na szczęście, przypominając zarazem widzom o swoim komediowym talencie. Jak zapowiadają twórcy, "Król życia" to film, po którym każdy widz opuści kino z uśmiechem na twarzy, a dobry nastrój będzie towarzyszyć mu jeszcze długo po seansie. Lecz główny bohater grany przez Więckiewicza nie od razu zarażać będzie pozytywnym nastawieniem. Edwarda poznajemy jako wiecznie wkurzonego, wyzłośliwiającego się czterdziestolatka. W pogoni za sukcesem na dobre utknął wśród sprawozdań i korporacyjnego bełkotu w ciasnym boksie na piętrze jednego z przeszklonych wieżowców w centrum Warszawy. Narastająca frustracja psuje jego relacje z córką i żoną. Ale to się zmieni diametralnie od jednego wydarzenia w jego życiu.
* Helios (Aura, al. Piłsudskiego 16), piątek-niedziela, godz. 19.30. Przedpremierowy pokaz filmu science fiction "Marsjanin" 3D, w reżyserii mistrza gatunku Ridleya Scotta
* Także w Multikinie (Galeria Warmińska, ul. Tuwima 26), ale krócej, bo w sobotę i niedzielę, o godz. 20, przedpremierowy pokaz tego samego filmu.
Scooby-Doo dla dzieci
* Helios(Aura, al. Piłsudskiego 16), niedziela, godz. 10.30. Filmowe poranki Scooby-Doo: pokaz filmu "Potwór z Loch-Ness".
Festiwal "Kino dzieci" w Awangardzie 2
Fot. mat. prasowe
Druga edycja tego wydarzenia odbędzie się w dniach 26 września - 4 października w 17 miastach Polski, w tym w Olsztynie.
Program festiwalu podzielony został na sekcje. Najważniejsza z nich, czyli konkurs, to osiem pełnych metraży, które nie były pokazywane dotąd w polskich kinach. Wśród nich jest m.in. norweska animacja "Hokus-pokus Albercie Albertsonie". Kolejna propozycja to "Magiczne święta Kacpra i Emmy" - dalsze losy przedszkolaków znanych z 1. edycji Kina Dzieci.
Widzowie będą mogli również obejrzeć nagrodzony na jednym z najważniejszych festiwali animacji w Annecy we Francji film brazylijski "Chłopiec i świat". W konkursie znajdzie się również holenderski film "Życie według Nino".
Program:
Sobota, godz. 11 "Hokus pokus Albercie Albertsonie"; godz. 12.30 "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny van Brom"
Niedziela, godz. 11 "Jill i Joy"; godz. 12.30 "Magiczne święta Kacpra i Emmy"
Awangarda 2 (Książnica Polska, pl. Jana Pawła II 2/3)
Sobota, godz. 17. Z okazji akcji "Kultura+60" projekcja spektaklu operowego "Fidelio. Pamięci Holokaustu". Wstęp na projekcję jest wolny - po uprzednim odebraniu zaproszenia w kasie filharmonii.
Bazylika konkatedralna św. Jakuba (Stare Miasto)
Sobota, godz. 20. Wystąpią zespół kameralny Pro Musica Antiqua oraz Chór Kameralny Collegium Musicum pod dyrekcją Janusza Wilińskiego. Będzie to oficjalne zakończenie letniego sezonu muzyki klasycznej. Sezon zainaugurowany został 21 czerwca koncertem Collegium Musicum oraz Chóru Dziewczęcego Cantabile PSM. W programie finałowego koncertu znalazły się utwory od baroku do współczesności. Wstęp wolny.
Nowy AnderGrant (ul. Kołobrzeska 32)
Sobota, godz. 20. Koncert Rasmentalism, czyli klasycznego duetu MC (Ras) i producenta (Ment XXL). Bilety: 20 zł (przedsprzedaż) i 30 zł. Rasmentalism to duet MC (Ras) i producent (Ment XXL), współpracujący ze sobą od 2006 roku. Przez kilka lat wspólnej działalności nagrali trzy albumy. Po tylu latach obecności na scenie rapowej maj na koncie kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce.
PAWEŁ STRZELEC
3 z 3
Pozostałe
Premiera Lema w Teatrze Lalek
"Dzienniki gwiazdowe", to seria fantastycznych opowieści, których bohaterem jest astronauta Ijon Tichy. Przemierza on kosmiczną przestrzeń, odwiedzając nieznane cywilizacje, będące karykaturą ziemskiej kultury. Rozwój techniki idzie tu w parze z zanikiem humanitaryzmu, sprowadzając człowieka do roli zaprogramowanej maszyny. W ostatecznym rozrachunku to niedoskonałość człowieka czyni go tak wyjątkowym. - Przenikliwość satyry społecznej i politycznej, rozważania nad istotą człowieczeństwa i zagrożeniami jakie niesie rozwój techniki, to wszystko znaleźć można w wielu utworach Stanisława Lema, najbardziej znanego w świecie polskiego autora powieści fantastyczno-naukowych - przypominają przedstawiciele Teatru Lalek.
W olsztyńskim teatrze powstała żywoplanowo-lalkowa wersja "Dzienników..." w adaptacji i reżyserii Andrzeja Bartnikowskiego.
Olsztyński Teatr Lalek (ul. Głowackiego 17), sobota, godz. 17.
Mistrzostwa smoków
TOMASZ WASZCZUK
Centrum Rekreacyjno-Sportowe "Ukiel" (ul. Jeziorna)
Sobota, godz. 12. Początek XI Ogólnopolskiego Festiwalu Smoczych Łodzi w Olsztynie, na który przyjechało około stu uczestników z całego kraju. Impreza jest widowiskowa, co potwierdzi każdy, kto kiedykolwiek obserwował z bliska zawody smoczych łodzi.
Wszystkie komentarze