Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  ciekawe co na to ksiądz? Ciekawe czy wolałby bunkier kościelny od plant dla mieszkańców?
  już oceniałe(a)ś
  19
  10
  11. Obszar, o który toczy się spór między proboszczem katedry, a władzami miasta. Ksiądz chce, by został ogrodzony, włączony do terenu Domu Pielgrzyma i dostępny dla chętnych w wyznaczonych godzinach. Miasto chce zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania terenu wykorzystać ten fragment do urządzenia ogólnodostępnych plant miejskich i połączenia tras spacerowych prowadzących od pl. Jedności Słowiańskiej w kierunku parku Centralnego. Jaki spór? Czyj jest ten grunt i na jakiej podstawie prawnej? olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,48726,14852907,Proboszcz_katedry_siega_po_planty__Kiedys_byly_nasze.html#TRrelSST#ixzz2vsRz4UMy olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,48726,16286408,Prezydentowi_Olsztyna_dostalo_sie_z_ambony_od_ksiezy.html#TRrelSST#ixzz39YHfpW8T : Co będzie z kościelnym podwórkiem? - Olsztyn olsztyn.wm.pl/214069,Co-bedzie-z-koscielnym-podworkiem.html#ixzz39YEXf7jj Z powyższego chyba wynika, że grunt nie jest jednak własnością kościoła!? W przeciwnym wypadku Miasto nie planowałoby tam ścieżek rowerowych itp. Jeśli jednak grunt jest własnością Kościoła, to od kiedy i na jakiej podstawie? Kto tu kłamie?
  już oceniałe(a)ś
  10
  2
  Jak na razie w ostatnich dniach bardzo dużo się wycina - zwłaszcza w parku wzdłuż Łyny. Zapewne w niektórych przypadkach jest to konieczne, obawiam się jednak skali tego zjawiska. Nic się nie pisze o sadzeniu nowych drzew, zatem gdy czytam: "w przypadku braku możliwości zachowania istniejących drzew...." i gdy widzę to co widzę - martwię się.
  już oceniałe(a)ś
  15
  11
  Pytanie do redakcji: czy zauważyli Państwo, że zgodnie z wizualizacją planty a dokładnie "wielofunkcyjny zielony plac" w całości wchłania teren Przedszkola Miejskiego nr 6, co zapewne wskazuje na zaplanowaną likwidację tego przedszkola? Czy redakcji coś wiadomo na ten temat?
  @ssaldona Nie, nic nie wskazywało na likwidację, choć rzeczywiście przedszkolnego ogródka na tych planach nie ma. Przyjrzymy się sprawie przy okazji powstającego projektu budowlanego.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @ssaldona Sztuka wizualizacji. Z reguły naciągane jest otoczenie żeby wizka sie zgrywała i ładnie prezentowała.Wystarczy popatrzec na wizkę alfy czy plazy miejskiej. Tam to nawet nowy kanał łączący jezioro kortowskie się znalazł:)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Będzie naprawdę pięknie! Nowocześnie, ale w zgodzie z zabytkami i historią.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Po latach: KK wprawdzie nie występuje już o działkę między murami a ul. Szrajbera ( patrz wcześniejsze wydania internetowe GW), ale Plantom nie odpuścił. Szkoda, że Planty zostaną oszpecone, przerwane, przez ulicę dojazdową do "Domu Pielgrzyma". Można było zrobić dojazd wzdłuż murów, od ulicy Staszica. Może nie będzie tak dostojnie ale Planty by zyskały, spacerowicze, rowerzyści i dzieci także.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Wybory coraz bliżej, propaganda kwitnie. Ciekawe kto i ile zapłacił żeby ten artykuł nie był zablokowany jak wszystkie inne? Tak w ogóle to projekt mi się podoba chociaż myślę, że będzie go realizował już nowy, lepszy prezydent. Wtedy da się skasować minimum 50% betonu
  @krzroy Żeby nie był zablokowany?
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  @redakcja.olsztyn Jak to, nie wiecie? Nie płacisz, nie czytasz. A tu - czytaj, proszę bardzo!
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @krzroy Naprawdę to jest jedyny artykuł, za który nie trzeba płacić?
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  @krzroy A gdzie Ty synuś widzisz tam beton,pytam?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0