Więcej
  Komentarze
  Jak to jest, że najlepszy projekt elewacji wykonali bez kasy społecznie ci, którzy Olsztyn lubią i szanują tradycję? Przecież ten kolejny, ostatni, wymysł architektów jest znowu porażka estetyczną.
  już oceniałe(a)ś
  14
  1
  Gdansk trzyma w lapach nasze pieniadze i za to remontuje dworce na Pomorzu.Dla mnie szczytem ich bezczelnosci jest to co zrobili z neonem na Dworcu Glownym.Zamiast naprawy neonu zainstalowano tam na tyczkach swiatelka halogenowie jak na dachu jakiegos sklepu geesu.Teraz blokuja tez rozbudowe dworca glownego
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Nie rozumiem, jak coś budować to budować coś z charakterem ze smakiem, a nie kolejnego kaszalota który niczym się nie wyróżni. Elewacja z blachy albo co lepsze tzw dociepleniówka kto to wymyśla ? W prosty sposób można zrobić coś stylowego. Tylko trzeba chcieć. Mam wrażenie ze projekty które przedstawia pkp robi im jakiś stażysta bez gustu i polotu. Trzeba zgłosić się do kogoś kto ma dobre portfolio i wiedze, bez tego będziemy mieli na kolejne lata makabryłe.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Czekam aż dyrekcja z Gdańska obarczy winą za swój brak kompetencji społeczników i cyklistów.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Pełna treść apelu FRO (wizualizacje były tylko dodatkiem, mającym pobudzić opinię publiczną do reakcji): <a href="http://fro.olsztyn.pl/projekty-i-dzialania/dworzec-zachodni/" target="_blank" rel="nofollow">fro.olsztyn.pl/projekty-i-dzialania/dworzec-zachodni/</a>
  @forum_rozwoju_olsztyna Macie więc przed sobą mnóstwo pracy, bo nie wiem jak można w Olsztynie pobudzić opinię publiczną. Tym bardziej życzę powodzenia. Olsztyn znam od dziecka, to jest od początku lat 70 - tych. Piękne to miasto było kiedyś dawno temu, później PRL, teraz wydaje się opuszczone - bez gospodarza. Architektura, urbanistyka, układ drogowy, estetyka, wszystkie te pojęcia raczej w Olsztynie znane nie są. Szkoda. Nawet UWM straszy siedzibami swoich wydziałów. Walczcie więc o edukację olsztynian, choć łatwo nie będzie. Jedyne, ale dobre ułatwienie to Internet i konkursy architektoniczne. Nie zapominajcie o tym, bo dobrych architektów, jak widać po współczesnym Olsztynie, w Waszym mieście nie ma. Powodzenia!
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  Macie szczęście, że jeszcze go nie wyremontowano, bo to co widać na tych obrazkach (trudno nazwać to coś wizualizacjami), to zwyczajna dzicz i rozpacz. Dwa jako takie szkice projektów, to ten ceglany i jego późniejsza, podobno "modernistyczna" wersja. Stanowczo trzeba wykorzystać bryłę i architekturę dworca historycznego, unikać projektów przygotowanych przez PKP (gorzej niż studenckie, gorszych nie ma na świecie), a najlepiej zrobi konkurs. Dlaczego nie organizujecie konkursu? Przecież to najtańszy sposób dostać coś ładnego i praktycznego. Niestety małe jest zainteresowanie architekturą w Waszym mieście, o czym świadczy nawet ilość wpisów pod powyższym artykułem. Prócz architektury niemieckiej, nie macie w Olsztynie nic porządnego, a to wielka szkoda. Może w Olsztynie powstanie w końcu coś, nawet nie pięknego, wystarczy coś poprawnego? Kiedy do ku... nędzy!?
  już oceniałe(a)ś
  7
  2
  moim zdaniem powinien być konkurs na najlepszy projekt zachodniego powinno być cos takiego żeby ludzie wybrali jaki projekt im się podoba czemu tego nie ma ludzie niech wybierają co im się podoba maja własne zdanie i własny gust ;]
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Na zdjęciach brakuje dworca, który ja jeszcze pamiętam z lat 70/80. Szkoda, bo to idealny wzór do renowacji tej wizji. A nie beton koszmaru, wstyd dla architekta!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0