- Było wiele wątpliwości, czy się uda - mówi Marcin Bienenda, współwłaściciel olsztyńskiej galerii, w której prezentuje współczesną sztukę. Po ponad roku działalności twierdzi, że zrealizował swoje marzenia.
Wcześniej kierowca stracił panowanie nad autem. Poszkodowana kobieta doznała ogólnych potłuczeń.
Prezentowane obrazy wchodzą na ekrany olsztyńskich kin 13 października. Im więcej gwiazdek (od 1 do 6) przy tytule, tym wyższa ocena krytyków "Co Jest Grane 24".
Dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci zostały przewiezione do szpitala z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla.
Szczątki 39 żołnierzy zostały odkopane w lesie pod Lidzbarkiem, w powiecie działdowskim. Znaleziono tam zbiorową mogiłę.
Warmiacy zmierzą się w sobotę we własnej hali z AZS Uniwersytet Zielonogórski, beniaminkiem I ligi. - Ich największym atutem będzie zgranie. Od kilku lat grają praktycznie tym samym składem - mówi Marcin Malewski, zawodnik Warmii Energa Olsztyn.
Drogowcy zaczęli analizować zasadność budowy prawoskrętu, który miałby odkorkować dojazd do Olsztyna. Kierowcy nie będą raczej zadowoleni.
Biało-niebiescy zagrają z Odrą Opole, który niespodziewanie prowadzi w tabeli I ligi po dwunastu kolejkach.
Grupa mieszkańców z Zatorza najpierw odnowiła swoje podwórko. Teraz chcą przywrócić świetność parkowi jordanowskiemu przy ul. Limanowskiego.
Koszykarze Stomilu zagrają w sobotę pierwszy mecz na własnym parkiecie w II lidze. OKS zmierzy się z Politechniką Gdańską.
Takie są najbliższe plany olsztyńskiego klubu przy zamku.
Minął ponad miesiąc od czasu, kiedy samorządy miały zmienić nazwy ulic propagujące, w opinii IPN, komunizm. Olsztyńscy radni zrobili to tylko częściowo i teraz do wprowadzenia poprawek musi się przymierzyć przedstawiciel rządu.
Kina studyjne łączą siły, by pokazać, że arthouse to emocje nie mniejsze niż na blockbusterach, a przede wszystkim - piękno różnorodności.
To oznacza, że do końca zbliża się pierwszy etap przebudowy tej ulicy. Na całkowite zakończenie prac z niecierpliwością czekają kierowcy.
Na plac budowy wjechał ciężki sprzęt. Inwestycja realizowana jest na działce pomiędzy al. Sikorskiego i ul. Tuwima.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.