Legendarny olszyński klub muzyczny przestał istnieć, ale na krótko, bo znalazł się chętny, by go przejąć. To daje nadzieję, że szybko zostanie reaktywowany.
Czytanie "Żeby nie było śladów" z udziałem aktorów Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie oraz spotkanie z Cezarym Łazarewiczem, zaplanowane są w ramach najbliższego Studium Reportażu.
Tegoroczny Warmiński Jarmark Świąteczny będzie obfitował w atrakcje. Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, który będzie w tym roku koordynował wydarzenie, zmienia nieco charakter na bardziej ekologiczny i angażujący mieszkańców. Nie zabraknie gwiazd...
W cyklu Kino konesera Helios Olsztyn zaprasza na seans filmu "Portret kobiety w ogniu", czyli jak wyglądała miłość dwóch kobiet w XVIII wieku.
Czego mogą się w tym roku spodziewać odwiedzający kolejkny Warmiński Jarmark Świąteczny w Olsztynie? Oto program tej imprezy.
Spotkania w tym cyklu to już tradycja w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie. Kolejne poświęcone będzie zapomnianemu już, ale symbolicznemu przedmiotowi.
Studium reportażu przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie organizuje w sobotę czytanie reportażu "Mokradełko" Katarzyny Surmiak-Domańskiej, a potem spotkanie z autorką.
Olsztyńska Galeria Sztuki zaprasza na wystawę Jolanty Nitki-Nikt i Zdzisława Nitki. Pierwsza jest przedstawicielką tzw. sztuki prymitywnej. Jej mąż - jednym z prekursorów ekspresjonizmu w Polsce.
ZINfest ma ambicję pokazać, że fenomen trzeciego obiegu jest wiecznie żywy.
Potop, susza, przeludnienie, morze plastikowych odpadów. Jesienna, ekologiczna akcja Miejskiego Ośrodka Kultury wstrząsa i pokazuje, jak życie olsztynian może wyglądać za 30 lat
"Odziedziczone" to tytuł spotkania o ciążącej nam pamięci i wypieranym dziedzictwie.
"Nie tędy droga" - głosi napis na wielkiej wlepce, którą od poniedziałku napotykają olsztynianie spacerujący po Starym Mieście.
Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie zaprasza na dwudziestą czwartą odsłonę Dni Bretanii. - W tym roku chcemy przybliżyć magiczne oblicze Bretanii - zaprasza Małgorzata Czaplarska, dyrektorka placówki.
Młodzież z Zatorza można było rozpoznać bez trudu - ramiona do góry, łokcie w bok, spojrzenie spode łba, czasem w ustach pet. W takim środowisku rodziła się olsztyńska bohema.
Zainteresowanie multimedialnym koncertem w 40. rocznicę wydania płyty "The Wall" jest tak duże, że Spare Bricks wystąpi w olsztyńskiej filharmonii aż dwa razy.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.