Inscenizacji średniowiecznego starcia pod Grunwaldem w tym roku nie będzie, więc bez wątpienia warto poczytać o tym historycznym wydarzeniu. Tym bardziej że właśnie została wydana nowa książka autorstwa Jana Wróbla.
Z powodu epidemii została odwołana największa w Europie inscenizacja średniowiecznego starcia. Co zatem robią miłośnicy historii?
Propozycje "Wyborczej" na ciekawe spędzenie czasu w Olsztynie w dniach 18-19 lipca 2020.
Monodram "Słoń" Łukasza Staniszewskiego to spowiedź człowieka przebywającego w celi śmierci. Skazany za pochodzenie, wspomina swoje życie, kiedy dostał się w tryby totalitarnej machiny śmierci.
Klasyczna farsa zaczynająca się od drobnych oszustw, które z każdą chwilą piętrzą się do granic absurdu - tak w jednym zdaniu Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie zapowiada swoją pierwszą premierę po zamknięciu przez epidemię.
Podczas urodzin grupy Stand-up Warmia wystąpić ma aż trzynastu komików zaprzyjaźnionych z tym "północno-wschodnim, nieformalnym ugrupowaniem satyryczno-komediowo-ziomkarskim".
Inscenizacji średniowiecznego starcia w tym roku nie będzie, ale w 610. rocznicę tego wydarzenia warto przypomnieć, co sprawiło, że bitwa pod Grunwaldem zakończyła się zwycięstwem sprzymierzonych wojsk polsko-litewskich.
Olsztyńscy widzowie cenią kino francuskie, zwłaszcza komedie - mówi Konrad Lenkiewicz, współwłaściciel Awangardy 2, w której do 18 lipca można oglądać przegląd kinematografii z kraju nad Sekwaną.
W 100. rocznicę przeprowadzenia plebiscytu w regionie o pozostaniu w Prusach Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie oraz Muzeum Historyczne w Ełku przygotowały okolicznościowe wystawy i warsztaty.
Minister kultury, choć nie uznał wyników konkursu w warszawskim Muzeum Polin, gdy wygrał go kandydat nie taki jak PiS by chciał, namawia teraz - zapewne niby dla dobra kultury - by odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury...
Amfiteatr został wypełniony po brzegi na koncercie zespołu Shannon. Jak na warunki obostrzeń sanitarnych.
Propozycje "Wyborczej" na ciekawe spędzenie czasu w Olsztynie w dniach 4-5 lipca 2020.
Po niemal czterech miesiącach otwiera się kino Helios w Olsztynie. Będą premiery, nowe filmowe cykle i nadal atrakcyjne ceny biletów. Nie zabraknie nowych pomysłów, jak prywatne seanse filmowe, a więc kameralne - dla grupy bliskich lub znajomych - a...
BWA Olsztyn zaprasza na pierwsze nowe wystawy po epidemii koronawirusa. Będzie okazja zobaczyć przekrój twórczości Karola Szostaka oraz grafiki słynnego Jana Lebensteina.
Mariusz Sieniewicz, dyrektor olsztyńskiego Miejskiego Ośrodka Kultury podejmował tematy ważne dla dzisiejszego człowieka: zmiany klimatyczne, tolerancję, równouprawnienie. I szybko naraził się politykom PiS-u.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.