Policjanci zapowiadają także wzmożone kontrole trzeźwości sterników oraz stanu wyposażenia jednostek pływających na warmińsko-mazurskich jeziorach.
Przed nami dwadzieścia cztery koncerty topowych polskich wykonawców i mnóstwo atrakcji w strefach towarzyszących. W piątek rozpoczyna się Olsztyn Green Festival 2022.
Jezioro, plaża, las i najlepsza polska muzyka. Wielkimi krokami zbliża się najbardziej zielony festiwal w kraju.
Święcenie ziół, kwiatów oraz zbóż, spotkania z zielarzami, kiermasz rzemiosła i kulinariów - to wszystko i wiele więcej będzie można zobaczyć w poniedziałek podczas Regionalnego Święta Ziół w olsztyneckim skansenie.
Meteorolodzy z IMGW zapowiadają, że w środową noc zachmurzenie nad Olsztynem spadnie do trzech procent. Jest więc spora szansa na zobaczenie deszczu "spadających gwiazd".
W czasie Olsztyn Green Festivalu w wyznaczonym miejscu będzie można zdobyć podpis Ralpha Kaminskiego, Artura Rojka czy Natalii Szroeder.
Olsztyńskie placówki kulturalne i instytucje samorządowe szykują na Olsztyn Green Festival wiele atrakcji, jak chociażby starą prasę drukarską, na której będzie można wydrukować pocztówkę ze stolicy regionu.
Podczas tegorocznego festiwalu zapraszamy nie tylko na koncerty, ale także do wzięcia udziału w ekoaktywnościach dostępnych w jednej z festiwalowych stref.
Mocną stroną Lidzbarka Warmińskiego są nie tylko jego zabytki, ale także miejsca, w których można na chwilę się zatrzymać, odpocząć i się zrelaksować. Postanowiłem je odwiedzić.
Jedną z moich ulubionych części odkrywania nowych miast i miejsc jest poznawanie lokalnych przysmaków. Podczas wizyty w Lidzbarku Warmińskim było co kosztować!
Po zwiedzeniu zamku biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim warto zobaczyć inne zabytki znajdujące się w tutejszym śródmieściu. Wystarczy na to dwugodzinny spacer.
To wuj Mikołaja Kopernika biskup Łukasz Watzenrode sprowadził siostrzeńca do Lidzbarka zaraz po studiach. Przed młodym uczonym rysowała się świetlana kariera. Gdyby wszystko szło po myśli wuja, to Kopernik zapewne nie rozwijałby jednak tak bardzo...
Nie podlega dyskusji, że najbardziej okazałym i wartym zobaczenia zabytkiem w Lidzbarku Warmińskim jest gotycki zamek. To chyba jedno z niewielu miejsc, w których udało mi się poczuć "ducha średniowiecza".
A wszystko za sprawą sobotniej prezentacji utworów włoskiego kompozytora Battisty Coccioli, która odbędzie się podczas festiwalu Warmia Musica w Lidzbarku Warmińskim.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.