W poniedziałek i wtorek będzie można kupić produkty regionalne od firm należących do sieci ?Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle?.
Prawie 200 studentów skorzystało z rożnych form wsparcia na kierunku zamawianym informatyka na Wydziale Matematyki i Informatyki UWM. Rekordzista otrzymał ok. 35 tys. zł stypendium.
Grudzień to czas, kiedy ulice mienią się przeróżnymi barwami, także te olsztyńskie. Sprawdziliśmy również jak wyglądają inne miasta.
Najprawdopodobniej jeszcze w przed końcem roku do Olsztyna przyjadą cztery nowe autobusy firmy Solaris. Pierwsze egzemplarze już ?przybrały? olsztyńskie barwy.
Wszyscy zadają jej to pytanie: Na co pani wyda milion dolarów, jeśli wygra tę nagrodę?
Aniołki, makaronowe choinki, sianko wigilijne, glinianki, obrazy, biżuteria. Te i wiele innych rzeczy mogli kupić olsztynianie podczas tegorocznej akcji ?Kup Sztukę? na Wydziale Sztuki UWM.
Poszukiwania 24-letniego Mateusza Łajewskiego, który na początku listopada wyszedł z domu zakończyły się. Z jeziora wyłowiono zwłoki chłopaka.
19 grudnia 2015 roku przejdzie do historii Olsztyna. Niedługo po godz. 12 pierwszy od pół wieku tramwaj z pasażerami na pokładzie wyjechał na ulice miasta. Gdy ruszał w niebo wystrzeliło konfetti. Potem, na całej trasie w kierunku Jarot, mijał...
Składy nr 3005 i 3006, jako pierwsze tramwaje po latach, zaczęły wozić olsztynian. Inauguracyjne kursy poprzedziła uroczystość przed olsztyńskim ratuszem.
Prawicowa radna Elżbieta Wirska kwestionuje skuteczność pasów dla autobusów, które powstały w ostatnich latach w kilku miejscach Olsztyna. Powołuje się przy tym na opinie mieszkańców, że nie spełniają one swojej roli.
Nowa minister edukacji - Anna Zalewska - skierowała do nauczycieli i dyrektorów list, w którym prosi o zorganizowanie dla chętnych uczniów opieki także w trakcie przerwy świątecznej. Olsztyńskie szkoły już dawno zajęły się tą sprawą.
Na portalu wyborcza.pl dostępna jest elektroniczna pocztówka z wyrazami wsparcia dla Trybunału Konstytucyjnego, lekceważonego przez partię rządzącą oraz prezydenta.
Najpierw Magdalenę Bieńkowską przyjął marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, a potem mogli ją zobaczyć klienci Galerii Warmińskiej w Olsztynie.
Nie wszystkie wykonane w latach 60. XX wieku sgraffita przetrwały do naszych czasów. Niektóre zostały zasłonięte lub skute. Jest też dzieło, które wciąż istnieje, a mimo to mało kto o nim wie.
Piątek był dniem sprawdzania systemu ITS, który ma usprawnić poruszanie się tramwajów i autobusów miejskiej komunikacji.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.