Po niedzielnej nawałnicy służby informowały o śmierci 74-letniego żeglarza, który wypadł z żaglówki i utonął w jeziorze Niegocin. W poniedziałek 29 lipca z tego samego jeziora wyłowiono kolejne ciało.
Nasz czytelnik uwiecznił chwilę uderzenia wichury. Przypominało to falę uderzeniową rozchodzącą się po jeziorze. Mieszkańcy zwracają przy tym uwagę, że system alertów RCB nie zdał egzaminu.
Potężna wichura wywracała łodzie i łamała drzewa na Mazurach. Utonął jeden z żeglarzy.
Groźne burze przeszły we wtorek w województwie warmińsko-mazurskim. Ranne zostały dwie osoby, a tysiące osób w domach i mieszkaniach nie mają prądu.
Setki interwencji - to efekt przechodzącego frontu burzowego nad Warmią i Mazurami. W okolicach Iławy trzeba było ewakuować pół tysiąca osób z obozu harcerskiego.
Zmienna pogoda powoduje niekiedy interesujące zjawiska na niebie. Np. we wtorek przed zachodem słońca na Mazurach można było oglądać tzw. słońca poboczne.
Ostatni weekend czerwca zapowiada się bardzo upalnie. Olsztyński ratusz wskazuje gdzie można schłodzić siebie i swojego psa.
Świętowanie zwycięstwa czy remisu lub opłakiwanie porażki biało-czerwonych najlepiej zakończyć przed godz. 22.
Tym razem synoptycy ostrzegają, że groźne burze mogą wystąpić w kilkunastu powiatach Warmii i Mazur. Mogą towarzyszyć im opady deszczu oraz gradu.
Niebo nad Warmią i Mazurami jest zachmurzone, a służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo ostrzegają przed gwałtownymi zjawiskami.
Opady cieszą rolników i leśników. Jednak przechodzący nad Warmią i Mazurami front burzowy może być groźny. Synoptycy ostrzegają przed gwałtownymi zjawiskami. Jaka pogoda zapowiada się na weekend?
To może być bardzo niespokojny dzień dla mieszkańców dwóch województw. IMGW wydał ostrzeżenia dotyczące mocnych opadów deszczu oraz gradu: drugiego i pierwszego stopnia.
Zapowiada się bardzo ciepły początek maja. Pogoda popsuje się na koniec wydłużonej majówki.
Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej szykuje nam się gorący wielkanocny weekend. Ciepło także w nocy.
Sprawdzamy, czy wiosenna aura utrzyma się w Olsztynie w dniach 26 lutego - 3 marca. Weekend zapowiada się obiecująco.
Film wykonany przez strażaków z Jezioran pokazuje, jak niewiele trzeba, by ścieżka spacerowa zamieniła się w rwący strumień.
Na Warmii i Mazurach służby już od kilku dni interweniują w sprawach związanych z silnym wiatrem. Meteorolodzy wysłali tymczasem kolejne ostrzeżenie przed wichurami.
Po gwałtownym ataku zimy czeka nas okres odwilży, której będą towarzyszyły m.in. opady deszczu.
Niskie temperatury, porywisty wiatr i opady śniegu sprawiły, że warunki drogowe na Warmii i Mazurach są fatalne. Służby starają się odśnieżać drogi na bieżąco, ale w praktyce jest to niewykonalne. Wieczorem ma nadejść oblodzenie.
Największy problem mają osoby, które chciałyby za bilet zapłacić gotówką.
Poniedziałek to najzimniejszy dzień tegorocznej zimy. Odczuli to mieszkańcy Olsztyna.
W Gołdapi odnotowano najniższą temperaturę o poranku 8 stycznia. O godzinie 8.10 wyniosła -22,5 st. C. Wcześniejsze pomiary wskazywały, że najchłodniej było w Kętrzynie: -21,9 st. C o godz. 8.00. Na początku tygodnia czekają nas co najmniej dwa dni siarczystych mrozów.
Niskie temperatury i opady utrudniają życie mieszkańcom Warmii i Mazur. Taka pogoda potrafi być niebezpieczna.
Prognoza pogody wskazuje, że powinniśmy przygotować się na znaczny spadek temperatury.
Przełom 2023 i 2024 roku pod znakiem chmur. W sylwestrową noc możemy się spodziewać niewielkich opadów.
Białe święta Olsztynowi raczej nie grożą, będą za to wietrzne, szczególnie w poniedziałek i wtorek.
Chłopiec poinformował olsztyńskich policjantów, których spotkał nieopodal, że kilkaset metrów dalej zauważył mężczyznę potrzebującego pomocy.
Przez trudne warunki pogodowe na Warmii i Mazurach strażacy ochotnicy z Pieniężna musieli pomagać w transporcie chorego.
Na drogach Warmii i Mazur jest ślisko i niebezpiecznie. Przełożyło się to na groźne zdarzenia drogowe.
Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu. Szczególnie dużo może go spaść w ośmiu powiatach Warmii i Mazur.
Silnie wiejący wiatr dał się we znaki mieszkańcom Warmii i Mazur. Strażacy mają pełne ręce roboty.
Alert pogodowy dla Warmii i Mazur. Po opadach śniegu i marznącego deszczu w Dywitach oraz w Olsztynku nie wyjechały rano autobusy podmiejskie.
Sprawdzamy, jaka będzie pogoda w najbliższych dniach.
Październik nas nieco rozpieścił, przyzwyczajając do dwucyfrowych temperatur. 1 listopada sprowadzi nas na ziemię. Ale są też dobre wieści.
Intensywne opady deszczu są spodziewane w kilkunastu powiatach Warmii i Mazur. Nadchodzący tydzień także zapowiada się deszczowo.
Meteorolodzy ostrzegają, że w niedzielę porywy wiatru na Warmii i Mazurach mogą osiągnąć nawet 85 km na godz.
Synoptycy ostrzegają, że przez kolejne obszary Warmii i Mazur będą przechodziły burze połączone z opadami gradu.
"Czy wysyłanie tego typu ostrzeżeń, które mijają się w efekcie z rzeczywistością, nie doprowadzi do tego, że ludzie po prostu będą wzruszać ramionami na kolejne zagrożenia?"
Jeszcze w piątek rano strażacy usuwali skutki burzy, która przeszła nad Olsztynem i okolicami.
Minionej doby odnotowaliśmy blisko pięćdziesiąt zdarzeń - mówią strażacy z Olsztyna. Po południu bądź wieczorem znów mogą wystąpić groźne zjawiska pogodowe.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.