Nie pamiętam, żeby poziom wody był w tym stawie tak niski. Co roku opadał, ale obecnie robi się z niego po prostu duża kałuża - usłyszeliśmy od jeden ze spacerowiczek.
Zgodnie z założeniami usunięty materiał zostanie zutylizowany, nie przewidziano wykorzystania go w innych celach - mówią drogowcy.
Tradycją Wojowników Maryi są cykliczne spotkania ogólnopolskie odbywające się w różnych miastach. Tym razem do takiego spotkania dojdzie w sobotę w Olsztynie.
Pięciolatek i jego ojciec musieli wysiąść z olsztyńskiego autobusu, bo mieli ze sobą dziecięcy rowerek. Teraz Zarząd Dróg i Transportu w Olsztynie ostatecznie wyjaśnił sprawę.
Na ul. Kopernika miała zostać wprowadzona nowa organizacja ruchu i jego uspokojenie. Chodziło m.in o przeniesienie parkujących pojazdów z chodników na ulicę. Co poszło nie tak?
Na liście gatunków do posadzenia są m.in. dąb szypułkowy, brzoza brodawkowata, grab pospolity, miłorząb dwuklapowy czy klon pospolity.
Nasz czytelnik jest oburzony, że on i jego syn zostali wyproszeni z autobusu miejskiego w Olsztynie. Powodem było to, że mieli ze sobą dziecięcy rower.
Z koncepcją wydłużenia linii autobusowej nr 117 po raz drugi wyszedł rady PiS. Korekta ta może pomóc seniorom z Nagórek.
Od lipca do września na terenie Olsztyna zaplanowano remonty dróg, na które czekali kierowcy. W pierwszej kolejności poprawiony zostanie stan śródmiejskiego traktu.
Po wąskiej uliczce w centrum Olsztyna mogły jeździć pojazdy o masie do 5 ton. Potem drogowcy zgodzili się na 40-tonowe kolosy.
Kiedy spadnie deszcz czy śnieg, to nie ma się gdzie schować. Albo teraz, skwar się leje z nieba, a tu żadnej osłony i trzeba się smażyć w pełnym słońcu - mówi pasażerka z Biskupca.
W maju zaczną działać nowe linie autobusowe finansowane przez Gminę Barczewo. Wróci też dodatkowy autobus nad jezioro Ukiel.
Dalsze lekceważenie dbałości o stan drogi może skutkować wypadkami, które po części będą obciążać właśnie ZDZiT - uważa pan Antoni, autor listu do olsztyńskich drogowców.
Podczas środowej sesji rady miasta w Olsztynie, dyrektor Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu przyznał, że hakerzy, którzy unieruchomili systemy informacji pasażerskiej, chcieli nawiązać kontakt.
Identyfikacja hakerów, którzy sparaliżowali olsztyńską komunikację miejską, może potrwać nawet kilka lat.
Co zrobić z parkującymi gdzie popadnie kierowcami? Wzywanie służb wcale nie jest najskuteczniejszym rozwiązaniem.
Korona Młodych "ozdabia" Olsztyn naklejkami promującymi wyjście Polski z Unii Europejskiej, które potem ZDZiT musi zdrapywać.
Zmiany w możliwości kupna biletów autobusowych i tramwajowych. Część biletomatów będzie serwisowana.
Największy problem mają osoby, które chciałyby za bilet zapłacić gotówką.
Radny Radosław Nojman uważa, że nowy rozkład jazdy powinien zostać zmieniony tak, żeby ułatwić dojazd na cmentarz.
Stanowisko władz ws. wniosku o korektę linii autobusowej nr 117. Na co mogą liczyć pasażerowie?
Drogowcy zlecają dokumentację na wykonanie naprawy ul. Kotańskiego w Olsztynie.
Wniosek o korektę linii autobusowej nr 117. Na czym ma polegać?
- Po pojawieniu się doniesień o zmianach i likwidacjach drogowcy milczą, a to budzi niepokój wśród olsztynian i stawia wiele znaków zapytania - mówią przedstawiciele partii Razem.
Drogowcy zaczynają wdrażać nowe sposoby dyscyplinowania kierowców w Olsztynie, którzy łamią przepisy ruchu drogowego.
Nasz czytelnik pyta, kto poniesie koszty rozbiórki pawilonu handlowego przy ul. Mochnackiego. Problem w tym, że stał na gruncie miejskim, ale należał do firmy, która nie ma pieniędzy.
- Obawiam się, że tej drogi nie obejmuje już gwarancja, bo inwestycję zakończono w 2019 roku - mówi olsztyński radny.
- To bardzo uczęszczana trasa, najkrótsza dla wielu mieszkańców ulic: Westerplatte i Kołobrzeskiej - mówi czytelniczka.
Ratusz wstrzymuje się z budową ronda w ciągu ul. Zientary-Malewskiej. Znany jest powód.
Tutaj nikt się nie żołądkuje, żeby wycinać pomnik przyrody, zadbajmy o bezpieczeństwo - mówi sołtys Szczęsnych.
- Łynostrada w części na osiedlu Brzeziny jest zalana - alarmuje czytelnik.
Wiadomo, jakie koszty poniósł ZDZiT Olsztyn po ataku hakerskim pod koniec czerwca. Kwota robi wrażenie.
- Czy w całej tej sprawie chodzi o to, aby starsze, schorowane osoby pozamykać w domu i ograniczyć im przemieszczanie się po mieście? - zastanawia się czytelnik.
Na "zielony" festiwal najlepiej przyjechać transportem zbiorowym komunikacji miejskiej, zwłaszcza że miasto uruchomiło dodatkowe kursy.
- Wkurzył mnie brak stanowczej reakcji rodziców tych dzieci, bo przyzwolenie na taką zabawę jest mało wychowawcze - mówi czytelniczka, która zgłosiła nam problem.
ZDZiT Olsztyn podnosi się po ataku hakerskim. Przywraca Olsztyńską Kartę Miejską.
Policjanci i prokuratorzy intensywnie pracują nad sprawą ataku hakerskiego, który sparaliżował funkcjonowanie systemów odpowiedzialnych za komunikację w Olsztynie.
W Olsztynie przywracane są powoli funkcjonalności urządzeń, które zostały uszkodzone w wyniku cyberataku, który miał miejsce trzy tygodnie temu. Wydrukowano też dodatkowe bilety papierowe, których już brakowało.
ZDZiT Olsztyn wciąż nie uporał się ze skutkami ataku hakerskiego. Wprowadza tymczasowe zasady sprzedaży biletów.
ZDZiT Olsztyn wciąż nie uporał się ze skutkami ataku hakerskiego. Co mają robić pasażerowie?
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.