Organizatorzy wakacyjnej imprezy nad jeziorem Ukiel ogłosili kolejnych wykonawców.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W terminie 11-13 sierpnia w czasie Olsztyn Green Festivalu wystąpią:

Ofelia

Ofelia, czyli Iga Krefft, ma na swoim koncie bardzo dobrze przyjęty debiutancki album pt. „Ofelia". Słuchacze docenili takie utwory jak „Zaraz", „Tu" czy „Dwa słowa".

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Niedługo po tym artystka zaczęła pracę nad nowym albumem. Do współpracy przy tym projekcie zaprosiła Kubę Karasia (The Dumplings, Karaś/Rogucki), który został producentem tej płyty. Nowy krążek pt. „8" promują takie single jak „Zakochana w bicie" (Miranda) czy „Bolesne kości" (Tymoteusz).

 

- Album „8" jest o wolności bycia sobą i nieograniczonych możliwościach ekspresji – zapowiada Ofelia.

WaluśKraksaKryzys

To nazwa solowego projektu artysty pochodzącego z podkrakowskiej Skały, który na swoim koncie ma już wygraną w czasie Jarocińskich Rytmów Młodych (2020). W ub. r. był zaś nominowany do nagrody Fryderyki za płytę „Atak" w kategorii Album Roku Rock/Metal.

 

- Są rzeczy, o których nie opowiadam w swoich tekstach. Nie czuję potrzeby ani przyzwolenia, żeby dzielić się historią mojego taty czy tego, co dzieje się z moją mamą – mówił WaluśKraksaKryzys w rozmowie z Bartoszem Korczem z „Wyborczej Kraków". - Ale opowiadam o tym, co czuję, całkowicie szczerze. Kiedy pisałem „MiłegoMłodegoCzłowieka" [pierwsza płyta] i „Atak", totalnie nie kalkulowałem, czy będę grał na festiwalach obok Mery Spolsky, czy będę brał udział w reklamach.

Miałem to totalnie w d…, po prostu potrzebowałem jakoś tej formy pseudoautoterapii i taką rolę spełniały te teksty.

Kacperczyk

Duet tworzą bracia - Maciek i Paweł - którzy z muzyką związani są od dziecka. Maciek, starszy z rodzeństwa, jest głównym autorem tekstów, wokalistą, gra na gitarze. Paweł odpowiada za produkcję muzyki i gra na perkusji. Podczas występów na żywo towarzyszą im również odpowiedzialny za bas Mikołaj Gwozda oraz klawiszowiec Franek Skorupka.

 

W 2020 roku bracia Kacperczyk zaprezentowali swoją pierwszą płytę pt. „Sztuki Piękne". Znajdujący się na niej utwór „Iggy" docenił sam zainteresowany, czyli Iggy Pop, który wspomniał o braciach również podczas swojej audycji w Radiu BBC.

Najnowsza płyta (z listopada 2021 r.) nosi tytuł „Kryzys Wieku Wczesnego". W minionym roku zagrali największą dotychczasową trasę koncertową, w skład której wchodziło ponad 30 koncertów na największych festiwalach, jak Open'er, Off Festival czy Męskie Granie.

Olsztyn Green Festival 2023

Nad jeziorem Ukiel wystąpią także m.in.: Nosowska, Brodka, Rat Kru, Karaś / Rogucki i Rubens. Olsztyn Green Festival to 24 koncerty czołowych polskich artystów z szeroko pojętego alternatywnego popu, ale nie brakuje zazwyczaj ukłonu organizatorów w stronę licznych sympatyków rodzimego hip-hopu czy muzyki elektro.

Olsztyn Green Festival
Olsztyn Green Festival  Fot. Arkadiusz Stankiewicz / Agencja Wyborcza.pl

Stałym punktem programu są rozmowy z artystami, aktywistami i naukowcami o ratowaniu planety, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych oraz zajęcia rekreacyjne. Są strefy gastronomiczne z topowymi food truckami, przyjeżdżają też fashion trucki.

Organizatorzy i karnety

Organizatorem wydarzenia jest Agora SA i Wyborcza.pl. Współorganizator - Urząd Miasta w Olsztynie.

Wejściówki można nabyć poprzez: goingapp.pl, ebilet.pl, kicket.com, biletomat.pl.

W sprzedaży obecnie: I pula regular ticket: karnet - 359 zł, bilet jednodniowy - 149 zł (do 28 lutego 2023 lub do wyczerpania puli, liczba karnetów i biletów ograniczona): 

Bilety dla dzieci: ** z posiadania biletów zwolnione są dzieci do lat 5, dzieci od 6. do 12. roku życia obowiązuje zniżka 50 proc. ceny biletu.

Aktualne informacje o festiwalu publikowane są też na FB festiwalu. 

Patronat medialny: „Wyborcza" i serwis olsztyn.wyborcza.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Oby pogoda dopiasala.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Same no name
  już oceniałe(a)ś
  0
  2