WOŚP jest piękną ideą, której osobiście jestem wdzięczny, ponieważ sprzęt z czerwonym serduszkiem pomógł mojej córce - mówi Piotr Sołoducha, lider zespołu Enej, który wspólnie z Joanną Jędrzejczyk wsparł naszą okładkową akcję.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Aby wziąć udział w licytacji naszej okładki, KLIKNIJ TUTAJ.

"Chcemy wygrać z sepsą!" to hasło 31. edycji WOŚP. Tegoroczna zbiórka ma wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Licytacja pierwszej strony

"Gazeta Wyborcza" tradycyjnie już przykleja czerwone serduszko i gra z WOŚP. Tak jak w ubiegłych latach, będzie można wziąć udział w aukcji pierwszej strony lokalnego dodatku "Wyborczej Olsztyn". Zwyciężczyni bądź zwycięzca tej licytacji będzie miał możliwość zaprezentować siebie, swoją pasję lub swoją firmę. Będzie mógł opowiedzieć o czymś ważnym dla siebie, o ulubionych miejscach w mieście. Artykuły i zdjęcia ilustrujące tekst powstaną we współpracy z lokalną redakcją "Gazety Wyborczej".

W tym roku naszą okładkową akcję wsparli Joanna Jędrzejczyk oraz Piotr Sołoducha - lider zespołu Enej.

- Od początku działalności Eneja [czyli od 2002 roku - red.] gramy z WOŚP. Robimy to z potrzeby serca, chęci i jedności z ludźmi w tak pięknym dniu, w dniu, w którym powinny znikać wszelkie podziały - mówi muzyk. I zaznacza, że wraz z kolegami grał z orkiestrą Owsiaka niezależnie od warunków pogodowych i miejsca, w którym aktualnie przebywał zespół.

- Wiele lat temu zagraliśmy koncert na 20-stopniowym mrozie, pamiętam, że zamarzały nam instrumenty, ale daliśmy radę - wspomina Sołoducha. - Czasem zdarza się, że w dniu WOŚP jesteśmy poza Polską, ale to nie ma znaczenia, wtedy też pomagamy, w tym roku na przykład wesprzemy WOŚP w Oslo.

Gramy dla WOŚP
WESPRZYJ

Poza koncertami Enej udziela się także w różnych aukcjach, w ubiegłym roku można było wylicytować udział w ich teledysku lub spotkanie z muzykami. - To jest piękna idea, której osobiście jestem wdzięczny, ponieważ sprzęt z czerwonym serduszkiem pomógł mojej córce.

Dlatego też bardzo chętnie biorę udział we wszystkich akcjach związanych z WOŚP jak ta "Gazety Wyborczej". Bądźmy tego dnia razem i grajmy do końca świata i o jeden dzień dłużej - podsumował lider Eneja.

Zasady publikacji wylicytowanej okładki

Aby wszystko od początku było klarowne, podajemy zasady publikacji na wylicytowanej okładce miesięcznika "Wyborczej Olsztyn":

 • materiał zostanie stworzony we współpracy z lokalną redakcją „Wyborczej";
 • tekst i fotografie itp. składające się na materiał podlegają akceptacji redakcji i zwycięzcy aukcji;
 • w materiale nie mogą się pojawić przekazy noszące znamiona niezgodnej z prawem reklamy;
 • materiał nie może być niezgodny z linią programową redakcji „Wyborczej";
 • w materiale nie mogą się pojawiać przekazy mogące naruszyć prawo, dobre obyczaje lub prawa lub dobra osobiste osób/podmiotów trzecich;
 • materiał musi spełniać standardy obiektywizmu.

Okładkę można licytować od 20 do 29 stycznia. Planowany termin publikacji to luty 2023 r. Wszystkie tegoroczne licytacje "Gazety Wyborczej" można znaleźć na stronie wyborcza.pl/WOSP .

Gramy dla WOŚP
WESPRZYJ
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem