Kaśka Sochacka, Natalia Szroeder i Zalia dołączają do ekipy Olsztyn Green Festival 2022.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Szykuje się kolejny fantastyczny festiwal, pełen pozytywnych widzów i utalentowanych artystów.

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Poznaliśmy dziś trzy nowe artystki, które w terminie 12-14 sierpnia wystąpią na Olsztyn Green Festival 2022.

Kaśka Sochacka

Jedna z najciekawszych artystek młodego pokolenia.

 

Jak pisał Łukasz Kamiński w „Wyborczej", choć Sochacka na muzykę była właściwie skazana – pod czujnym okiem mamy udzielała się w Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Kroczyckiej– to sukces wypracowała sobie sama. Próbowała swoich sił w programach wyłapujących talenty. Tam poznała Pawła Jóźwickiego, szefa Jazzboy Records, domu wydawniczego Ani Dąbrowskiej i Korteza.

Pod ich skrzydłami wydała w marcu ub. r. debiutancką płytę „Ciche dni".

To krążek, w którym możemy posłuchać o związku, ale i o kryzysach, oraz walce z samym sobą. Historia opowiedziana jest z perspektywy kobiety, która cały czas próbuje złapać w tym wszystkim równowagę.

Kto nie może już doczekać się jej występu, powinien rozważyć wizytę 14 lutego (godz. 20) w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Kaśka obiecuje w walentynki zaprezentować także materiał z najnowszego albumu „Ministory", który ukazał się w listopadzie 2021. Na scenie artystce towarzyszyć mają Lesław Matecki (gitara), Andrzej Rajski (perkusja), Paweł Harańczyk (instrumenty klawiszowe) oraz Magdalena Laskowska (skrzypce), która gościnnie dołącza do składu zespołu. Wstęp od 79 zł do 99 zł.

Pozostałych lub po raz drugi zapraszamy latem nad jezioro Ukiel.

Natalia Szroeder

To kolejna piekielnie zdolna artystka, której dotychczasowa, oryginalna, droga artystyczna pokazuje świadome dążenie do eksplorowania kolejnych obszarów jej twórczej aktywności. Podbijała serca publiczności i widzów dużych telewizyjnych festiwali muzycznych.

Talent Natalii Szroeder dostrzegły też legendy polskiej sceny muzycznej, jak Zbigniew Wodecki czy Irena Santor, którzy zapraszali ją do swoich projektów.

 

W ostatnim czasie współpracowała m.in. z Vito Bambino (Bitamina), Quebonafide czy Ralphem Kaminskim. Artystka może pochwalić się podwójnie platynowymi i platynowymi płytami za single pochodzące z albumu „NATinterpretacje"

Zalia

I jeszcze jedna zapowiedź. Zalia, czyli Julia Zarzecka, to dwudziestoletnia polska wokalistka i kompozytorka. Fascynują ją soul i rnb, a w jej głośnikach często rozbrzmiewają Mahalia, Ella Mai czy Jorja Smith. W jej piosenkach słychać wyraźne wpływy indie/lofi oraz jazzu.

 

- Julia najwięcej inspiracji czerpie z dużych miast, ich społeczności i różnorodności – mówią zwolennicy jej talentu.

- Wchodząc do jej świata, znalazłbyś się w londyńskim klubie jazzowym przy ruchliwej ulicy, na wieczornym jam session pełnym artystów.

Na co dzień wokalistka studiuje Vocal Performance and Songwriting na BIMM w Londynie.

Olsztyn Green Festival

Przypomnijmy, że w czasie Olsztyn Green Festival 2022 zaśpiewają także Daria Zawiałow, Kasia Lins, Baranovski i Mrozu. Bilety do nabycia na: ebilet.pl oraz goingapp.pl.

Olsztyn Green Festival  to sztandarowe kulturalne wydarzenie lata w Olsztynie, a może i w całym regionie. Przyciąga nawet 30 tysięcy ludzi z całego kraju.

Organek na Olsztyn Green Festival 2021
Organek na Olsztyn Green Festival 2021  Fot. Robert Robaszewski / Agencja Wyborcza.pl

Co ważne, jego ideą jest nie tylko dobra zabawa, ale także propagowanie ochrony środowiska i zdrowego stylu życia. W czasie Olsztyn Green Festival w ciągu dnia są zajęcia sportowe, warsztaty i spotkania promujące ekologię. W tych ostatnich w tym roku wzięli udział m.in.: Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego, Gustaw Marek Brzezin, marszałek woj. warmińsko-mazurskiego, czy Jacek Wasik z Regionalnego Biura Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Wieczorem zaś, na dwóch scenach, prezentują się czołowi polscy artyści. Po koncertach można się posilić w topowych food truckach. Wszystko odbywa się na terenie miejskiego Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel", położonego nad największym akwenem Olsztyna. 

Organizatorami Olsztyn Green Festival są Agora SA i Wyborcza.pl, współorganizatorem jest miasto Olsztyn.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem