Po ogłoszeniu Darii Zawiałow i Kasi Lins organizatorzy Olsztyn Green Festival podali nazwiska nowych artystów, którzy wystąpią latem 2022 r. nad jeziorem Ukiel.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Oto nowi artyści, którzy zaśpiewają podczas Olsztyn Green Festival ’22.

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Mrozu

12-14 sierpnia podczas Olsztyn Green Festival 2022 fani Mrozu będą mogli usłyszeć utwory z nowej, szóstej już płyty artysty, która ma się ukazać wiosną. Na tym krążku znajdą się liczony już w milionach wyświetleń singiel „Złoto", czy równie porywający na parkiet „Galacticos".

 

W czasie koncertu nad jeziorem Ukiel nie zabraknie zapewne także największych hitów wokalisty, jak „Nic do stracenia" czy „Bo jak nie my to kto".

Mrozu (wł. Łukasz Mróz) to twórca, któremu w naszym kraju jest chyba najbliżej do arcyamerykańskiego gatunku łączącego pop z nowoczesną odmianą r’n’b i domieszką hip-hopu. Zadebiutował w roku 2009 albumem pt. „Miliony monet", a tytułowy singiel stał się ogólnopolskim przebojem.

Wokalista na swoim koncie ma m.in.: nagrody Eska Music Awards 2014 w kategorii najlepszy artysta. Ostatnio otrzymał dwie nominacje do nagrody Fryderyki 2020: w kategorii album roku pop za „Aurę" oraz przebój roku za „Napad".

Baranovski

Za tym projektem stoi 30-letni wokalista, producent i songwriter Wojciech Baranowski. Znany m.in. z występów z grupą XxanaxX, na początku 2018 roku zaczął pisać swoją własną historię. Zaledwie półtora roku później miał już na swoim koncie kilka radiowych hitów i nominację do Fryderyka w kategorii fonograficzny debiut roku. Jak mówią jego sympatycy, jeśli dodać do tego platynową płytę za piosenkę „Luźno" i podwójnie platynową za „Czułe miejsce", to można mówić o jednej z najbardziej błyskotliwych karier w ostatnich sezonach.

W ub. roku triumfy święcił kolejny singiel Baranovskiego pt. „Lubię być z nią".

 

Piosenka dotarła do pierwszego miejsca oficjalnej listy airplay w Polsce, stając się najpopularniejszym utworem granym przez stacje radiowe w kraju.

W październiku, dwa lata od premiery debiutanckiego "Zbioru", ukazała się druga płyta wokalisty, pt. „Baranovski 2".

Olsztyn Green Festival

Przypomnijmy, że w czasie Olsztyn Green Festival 2022 zaśpiewają także Daria Zawiałow i Kasia Lins. Bilety do nabycia na: ebilet.pl oraz goingapp.pl.

Olsztyn Green Festival  to sztandarowe kulturalne wydarzenie lata w Olsztynie, a może i w całym regionie. Przyciąga bowiem nawet 30 tysięcy ludzi z całego kraju.

Co ważne, jego ideą jest nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim propagowanie ochrony środowiska i zdrowego stylu życia. W czasie Olsztyn Green Festival w ciągu dnia są zajęcia sportowe, warsztaty i spotkania promujące ekologię. W tych ostatnich w tym roku wzięli udział m.in.: Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego, Gustaw Marek Brzezin, marszałek woj. warmińsko-mazurskiego czy Jacek Wasik z Regionalnego Biura Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Wieczorem zaś na dwóch scenach prezentują się czołowi polscy artyści.

Sanah na Olsztyn Green Festival
Sanah na Olsztyn Green Festival  Fot. Arkadiusz Stankiewicz / Agencja Wyborcza.pl

Wszystko odbywa się na terenie miejskiego Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel", położonego nad największym akwenem Olsztyna.

Organizatorem Olsztyn Green Festival jest Agora SA i Wyborcza.pl, współorganizatorem jest miasto Olsztyn.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem