Organizatorzy Olsztyn Green Festival 2022 informują o pierwszych wykonawcach tego sztandarowego wydarzenia lata nad jeziorem Ukiel.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na wstępie warto zanotować sobie w kalendarzu datę najbliższej edycji Olsztyn Green Festival. To 12-14 sierpnia 2022 roku.

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Naszym zdaniem nie warto czekać jednak aż do lata z zakupem biletów. Przypomnijmy, że w tym roku imponująca była frekwencja, a na ostatni dzień festiwalu zabrakło biletów (!).

Organizatorzy poinformowali także o pierwszych artystach, którzy zagrają nad j. Ukiel w przyszłym roku.

Daria Zawiałow

Na początek Daria Zawiałow, jeden z najmocniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że po zaledwie dwóch studyjnych albumach rozkochała w sobie tysiące fanów i stanęła w szeregu topowych rodzimych wokalistek. Jej utwory są grane przez największe stacje radiowe i podbijają listy przebojów, a teledyski zdobywają miliony wyświetleń. Na scenie zaś jest wulkanem energii.

Daria tworzyła Męskie Granie Orkiestra w ‘20 i ’21 roku, mając za partnerów Igo, Króla, Vito Bambino i Dawida Podsiadło.

 

W tym roku została laureatką nagrody MTV Europe Music Award w kategorii Best Polish Act.

Kasia Lins

Druga artystka, którą dziś możemy ogłosić. Kasia Lins w 2018 roku wydała długogrający album „Wiersz ostatni", który spotkał się ze świetnym odbiorem słuchaczy oraz dziennikarzy.

Jej ostatni album pt. „Moja wina" (2020 r.) to zbiór opowiadań o piekle i raju, niemocy i pragnieniu, upadkach i uniesieniach.

W 2020 została laureatką Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. Otrzymała też nominację do Fryderyka 2021 w kategorii album roku pop alternatywny za swój ostatni krążek.

 

Muzykę, koncerty i klipy Kasi Lins charakteryzuje tzw. duszna atmosfera i „kinematograficzny nastrój".

Olsztyn Green Festival

To sztandarowe kulturalne wydarzenie lata w Olsztynie, a może i w całym regionie. Przyciąga bowiem nawet 30 tysięcy ludzi z całego kraju.

Olsztyn Green Festival 2021
Olsztyn Green Festival 2021  Fot. Arkadiusz Stankiewicz / Agencja Wyborcza.pl

Co ważne, jego ideą jest nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim propagowanie ochrony środowiska i zdrowego stylu życia. W czasie Olsztyn Green Festival w ciągu dnia są zajęcia sportowe, warsztaty i spotkania promujące ekologię. W tych ostatnich w tym roku wzięli udział m.in.: Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego, Gustaw Marek Brzezin, marszałek woj. warmińsko-mazurskiego czy Jacek Wasik z Regionalnego Biura Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Wieczorem zaś, na dwóch scenach prezentują się czołowi polscy artyści. Wszystko odbywa się na terenie miejskiego Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel", położonego nad największym akwenem Olsztyna.

Bilety do nabycia na: ebilet.pl oraz goingapp.pl.

Organizatorem Olsztyn Green Festival jest Agora SA i Wyborcza.pl, współorganizatorem jest Miasto Olsztyn. 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem