Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Nominację na stanowisko II wicewojewody warmińsko-mazurskiego Piotr Opaczewski odebrał w czwartek w urzędzie wojewódzkim w Olsztynie.

Koalicyjne stanowisko

Skąd wzięło się jego powołanie? - Wicewojewoda Piotr Opaczewski reprezentuje Partię Republikańską, więc jest na tym stanowisku także w związku z porozumieniami koalicyjnymi - stwierdził Artur Chojecki, wojewoda, który wręczył swojemu zastępcy nominację.

Przypomnijmy, że Partia Republikańska związana jest z osobą Adama Bielana, który założył ją po wyjściu z Porozumienia Jarosława Gowina. Dziś obok PiS i Solidarnej Polski Partia Republikańska jest trzecim sojusznikiem w koalicji rządzącej.

Zastąpił wicewojewodę od byłego koalicjanta

Piotr Opaczewski pochodzi z Elbląga. Od 2018 r. zasiadał w tamtejszej radzie miasta, reprezentował klub radnych PiS. Ukończył Uniwersytet Gdański. Na stanowisku II wicewojewody zastąpił Aleksandra Sochę z Porozumienia. Ten złożył dymisję na początku sierpnia po zerwaniu koalicji przez PiS. Wicewojewoda Opaczewski będzie zajmował się m.in. zdrowiem i sprawami obywatelskimi.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.