Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Informujemy, kto wystąpi danego dnia podczas Olsztyn Green Festival 2021.

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Piątek, 13 sierpnia

Miuosh - na przestrzeni lat przeszedł niemałą metamorfozę. Od reggae, przez trueschoolowego rapera, po artystę nagrywającego m.in. ze Smolikiem czy z Myslovitz.

Muniek i Przyjaciele - spodziewać się należy akustycznego koncertu w wykonaniu tego cenionego rockowego wokalisty.

Ørganek – stały bywalec także innych największych krajowych festiwali, jak Pol'and'Rock czy Jarocin.

Jan Serce - duet założony przez kompozytora i producenta Michała Zachariasza oraz Aleksandra Czerkawskiego, który odpowiada za wokal i teksty.

Sorry Boys – rockowa formacja z wokalistką Belą Komoszyńską.

Krzysztof Zalewski - jeden z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych rockowych wokalistów polskiej sceny muzycznej.

Sobota, 14 sierpnia

Baasch – jego znakiem rozpoznawczym są chwytliwe, mroczne melodie, intrygujące, niebanalne teksty i hipnotyzujący wokal.

Clock Machine - ich muzyka będąca mieszanką rocka, funku i muzyki elektronicznej zyskuje niesamowitego impetu podczas koncertów.

 

Misia Furtak - Razem z Tres.B laureatka Paszportu „Polityki" w kategorii muzyka popularna i Fryderyka w kategorii debiut roku.

Kirszenbaum – po świetnie przyjętym debiucie, Kacper Szpyrka i Jakub Wiśniewski przygotowali płytę „Się".

Arek Kłusowski - wokalista, kompozytor, tekściarz, obdarzony jednym z najoryginalniejszych głosów w kraju.

Margaret – artystka powróciła z nowym krążkiem "Maggie Vision".

Maria Peszek - to nie tylko wokalistka i autorka tekstów, ale także aktorka i performerka.

Pezet - kolejna "bomba" Olsztyn Green Festivalu, która z pewnością ucieszy licznych fanów tego rapera.

Niedziela, 15 sierpnia

Brodka - artystka jest sześciokrotną laureatką Fryderyków, występowała na wielu zagranicznych festiwalach

Natalia Przybysz - czołowy głos na krajowej scenie muzycznej, a do tego kompozytorka i autorka tekstów

Karaś/Rogucki - duet, który pojawił się na rynku muzycznym po tym, jak działalność zawiesiły formacje Coma i The Dumplings

Błażej Król – jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia.

Kwiat Jabłoni - jedna z najpopularniejszych obecnie polskich formacji, wyprzedają najbardziej prestiżowe sale.

Bartek Królik - muzyk, piosenkarz, kompozytor. W Olsztynie promować będzie swój autorski krążek pt. „Pan od muzyki".

Sanah -  bez wątpienia najbardziej rozchwytywana obecnie na polskiej scenie wokalistka z nurtu tzw. quality pop.

Shyness! - producentką ich debiutanckiej płyty jest Iwona Skwarek, za miksy odpowiada Emade.

Olsztyn Green Festival 2021

To ponad 20 koncertów czołowych artystów z szeroko pojętego alternatywnego popu (choć nie brakuje zazwyczaj czołowych przedstawicieli jazzu, hip-hopu i muzyki elektro). Po koncertach tradycyjnie będzie można się spotkać z artystami, zrobić małe zakupy na stoiskach czy zjeść coś pysznego w strefie z topowymi food truckami.

W ciągu dnia jak zawsze planowane są spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty dla dzieci promujące ekologię, zajęcia sportowe... Wszystko zaś podporządkowane będzie propagowaniu ochrony środowiska i zdrowego stylu życia.

Chwila relaksu podczas Olsztyn Green FestivalChwila relaksu podczas Olsztyn Green Festival Fot. Robert Robaszewski / Agencja Gazeta

Jak mówią ludzie z branży i artyści, to jeden z najciekawszych, ale i najpiękniej położonych festiwali w kraju. Wszystko odbywa się bowiem w fantastycznych plenerach Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel" nad największym jeziorem Olsztyna.

Bilety na Olsztyn Green Festival 2021

Warto się pospieszyć z zakupem, bo w sprzedaży zostało coraz mniej karnetów. Przy okazji zwracamy uwagę, że obecne przepisy sanitarne związane z epidemią koronawirusa wymuszają na organizatorach nadzwyczajne środki ostrożności. Z tego powodu przed wejściem na festiwal każdy uczestnik zostanie poproszony o okazanie do wglądu organizatora unijnego certyfikatu potwierdzającego zaszczepienie się przeciwko COVID-19.

Jak podkreślają organizatorzy, okazanie certyfikatu jest dobrowolne i "będzie się odbywało za wyraźną zgodą osoby zainteresowanej wzięciem udziału w festiwalu, jednak nieokazanie go spowoduje brak możliwości wejścia na imprezę". Certyfikat taki można pobrać z wykorzystaniem aplikacji mObywatel lub mojeIKP. Można będzie okazać go w telefonie bądź wydrukować.

Bilety do nabycia na: ebilet.pl, empikbilety.pl, goingapp.pl. Bilety kupione na edycję OGF 2020 zachowują ważność.

Organizator: Agora SA, współorganizator: Urząd Miasta w Olsztynie, patronat honorowy: Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Wakacje
SPRAWDŹ
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.