Znakiem rozpoznawczym Baascha są chwytliwe, mroczne melodie, intrygujące, niebanalne teksty i hipnotyzujący wokal. W sierpniu wystąpi na Olsztyn Green Festival 2021.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do imponującego zestawu artystów, którzy uświetnią Olsztyn Green Festival 2021, właśnie dołączył Baasch (właściwie Bartosz Schmidt).

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Najlepsza polska muzyka taneczna

To producent, kompozytor, wokalista. Już dwa pierwsze jego albumy studyjne zebrały świetne recenzje. Latem 2020 roku premierę miał trzeci album Baascha pt. „Noc". Jarek Szubrych z „Wyborczej" napisał o tym krążku po jego premierze: Podium w kategorii „najlepsza polska płyta taneczna" ma już w kieszeni!

 

„Noc" to kontynuacja starannie wypracowanej stylistyki, dialogu muzyki tanecznej z dark-popem. To opowieść o samotności i próbie rozpoczęcia wszystkiego od nowa, pełna obietnic, rozczarowań, tęsknot i kolorów nocnego miasta.

Baasch piosenki pisał nocą

- Przez ostatni rok żyłem głównie w nocy. Nocą napisałem też wszystkie piosenki na tej płycie – wspomina Baasch. - W nocy inaczej się myśli i inaczej się słucha.

Noc wtargnęła też do tych piosenek w postaci obserwacji życia nocnego mojego miasta. Myślę, że wielu z nas zdoła się w nich przejrzeć.

Na koniec warto odnotować, że wokalista wystąpił w wielu projektach muzycznych, współpracując m.in. z Rysami, Noviką, Bokką czy Mery Komasą. Występował na wszystkich największych festiwalach muzycznych, m.in. Open’er, Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival, czy Audioriver. Koncertował też w Niemczech, we Francji, a nawet w Chinach.

Olsztyn Green Festival 2021

W dniach 13-15 sierpnia na terenie CRS "Ukiel" w Olsztynie wystąpią także: Brodka, sanah, Natalia Przybysz, Zalewski, Ørganek, Pezet, Karaś/Rogucki, Kwiat Jabłoni, Muniek i Przyjaciele, Clock Machine, Miuosh, Maria Peszek, Margaret, Arek Kłusowski, Kirszenbaum, Misia Furtak, Sorry Boys, Shyness!, Bartek Królik, Błażej Król, Jan Serce.

Bilety na: ebilet.pl, empikbilety.pl,goingapp.pl. Bilety kupione na edycję OGF 2020 zachowują ważność.

Organizator: Agora SA, współorganizator: Urząd Miasta w Olsztynie

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem