Zapowiedź odmrożenia sceny koncertowej zachęciła organizatorów Olsztyn Green Festival do ogłoszenia kolejnej muzycznej gwiazdy wakacyjnej imprezy nad jez. Ukiel.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W ubiegłym tygodniu mogliśmy poinformować, że do ekipy Olsztyn Green Festival 2021 dołączają Clock Machine i Jan Serce . Teraz czas na nową muzyczną gwiazdę, Marię Peszek.

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Najwyraźniej organizatorów wakacyjnej (13-15 sierpnia) imprezy nad jeziorem Ukiel zachęciła do tego zapowiedź odmrożenia plenerowej sceny koncertowej po lockdownie przez epidemię koronawirusa. To nastąpi ostatecznie 4 czerwca.

Maria Peszek

Maria Peszek to nie tylko wokalistka i autorka tekstów, ale także aktorka i performerka. Przypomnijmy, że przez dziesięć lat aktywności grała u najważniejszych reżyserów teatralnych i filmowych, tworząc szereg wielokrotnie nagradzanych ról. Współpracowała między innymi z Jerzym Grzegorzewskim, Piotrem Łazarkiewiczem, Agnieszką Holland, Jerzym Stuhrem, czy Kazimierzem Kutzem.

Ale faktem jest, że od 2005 roku koncentruje się głównie na twórczości muzycznej. Wydała cztery solowe albumy: "Miasto mania" (2005), "Maria Awaria" (2008), "Jezus Maria Peszek" (2012) i "Karabin" (2016). Jak podkreślają sympatycy artystki, każdy z nich wywoływał burzę i jednocześnie okazywał się artystycznym i komercyjnym sukcesem, czyniąc Marię Peszek jedną z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej.

Określana jako „koncertowe zwierzę" wokalistka zagrała ponad 400 koncertów w Polsce i za granicą, na scenach klubowych oraz na najważniejszych polskich i europejskich festiwalach.

 

Jest laureatką prestiżowych nagród, m.in.: Paszportu "Polityki", Fryderyków, Wdech "Gazety Wyborczej" i Fenomenu "Przekroju".

Olsztyn Green Festival 2021

W dniach 13-15 sierpnia na terenie CRS "Ukiel" w Olsztynie wystąpią także: Brodka, sanah, Natalia Przybysz, Zalewski, Ørganek, Pezet, Karaś/Rogucki, Kwiat Jabłoni, Muniek i Przyjaciele, Clock Machine, Miuosh, Margaret, Arek Kłusowski, Kirszenbaum, Misia Furtak, Sorry Boys, Shyness!, Bartek Królik, Błażej Król, Jan Serce.

Olsztyn Green Festival
Olsztyn Green Festival  Fot. Przemysław Skrzydło / Agencja Wyborcza.pl

Będą ponadto tak lubiane przez publiczność spotkania z artystami, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych, spotkania propagujące ochronę środowiska, zajęcia sportowe i inne aktywności dla całej rodziny. Tradycyjnie zjadą topowe food trucki i fashion trucki.

Bilety na: ebilet.pl , empikbilety.pl , goingapp.pl . Bilety kupione na edycję OGF 2020 zachowują ważność.

Organizator: Agora SA, współorganizator: Urząd Miasta w Olsztynie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Każda edycja Jezus Marii Peszek porażała! Mam nadzieję, że i ta. DoZo:-)
już oceniałe(a)ś
2
0
Fajna impreza, oby pogoda była dobra. Będzie super
już oceniałe(a)ś
2
0
No to idźmy na całość..... z new bandem
już oceniałe(a)ś
1
0