Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jeszcze nie umilkły echa po ogłoszeniu, że nad jeziorem Ukiel wystąpią latem Pezet i Margaret, a już poznaliśmy kolejnych artystów Olsztyn Green Festival 2021.

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Clock Machine

Grupa, która w ciągu swojej niemal 10-letniej kariery eksplorowała bardzo różne estetyki. Mają na koncie trzy krążki oraz epkę, a ich muzyka będąca mieszanką rocka, funku i muzyki elektronicznej zyskuje niesamowitego impetu podczas koncertów.

Jak mówią ich fani, to właśnie podczas występów na żywo można doświadczyć niezwykłego przepływu energii pomiędzy muzykami a publiką. Przekonali się o tym m.in. uczestnicy ich koncertów na Orange Warsaw Festiwal czy Przystanku Woodstock.

Skład Clock Machine tworzą: Igor Walaszek, Konrad Nikiel, Jakub Wojtas, Piotr Wykurz i Marcin Pater.

 

Ich ostatni album „Prognozy” pokazuje nieco inne oblicze zespołu. Zawierająca 13 utworów produkcja miała premierę w marcu ubiegłego roku. Zebrała bardzo dobre recenzje i przyciągnęła rzesze fanów na koncerty.

- Clock Machine wraca z albumem, który zadaje pytania i dogłębnie analizuje różne oblicza relacji międzyludzkich. Z piosenkami o próbach odnalezienia wspólnego języka z drugim człowiekiem. O słodkich sukcesach i gorzkich porażkach”– mówili muzycy o swoim najnowszym wydawnictwie.

Jan Serce

To duet założony w połowie 2018 roku przez kompozytora i producenta Michała Zachariasza oraz Aleksandra Czerkawskiego, który odpowiada za wokal i teksty.

Zainspirowani elektroniką i brzmieniami lo-fi we wrześniu 2018 roku rozpoczęli nagrania studyjne, w które zaangażował się producent muzyczny Ment XXL, znany z projektów Rasmentalism i Flirtini. Produkcją albumu zajął się Michał Sarapata z Sarapata Sound Workers.

W październiku 2019 roku ukazał się debiutancki album „Nie będę tańczył” wydany przez wytwórnię Asfalt Records.

 

Zespół ma za sobą występy w ramach międzynarodowego cyklu "Sofar Sounds ", "H&M Loves Music" w Warszawie, „Art Latrans” w Krakowie i "Męskim Graniu 2019" w Żywcu.

Premierze płyty towarzyszyły ciepło przyjęte występy grupy jako oficjalnego supportu na trasie zespołu Clock Machine oraz Bass Astral x Igo.

OGF 2021: kto zagra

Olsztyn Green Festival 2021 planowany jest w dniach 13-15 sierpnia. Zielony festiwal potrwa więc trzy dni, podczas których odbędzie się ponad 20 koncertów. W dniach 13-15 sierpnia na terenie CRS "Ukiel" w Olsztynie wystąpią także: Brodka, sanah, Natalia Przybysz, Zalewski, Ørganek, Pezet, Karaś/Rogucki, Kwiat Jabłoni, Muniek i Przyjaciele, Miuosh, Margaret, Arek Kłusowski, Kirszenbaum, Misia Furtak, Sorry Boys, Shyness!, Bartek Królik, Błażej Król.

Olsztyn Green Festival 2019Olsztyn Green Festival 2019 ROBERT ROBASZEWSKI

Będą ponadto tak lubiane przez publiczność spotkania z artystami, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych, spotkania propagujące ochronę środowiska zajęcia sportowe i inne aktywności dla całej rodziny. Tradycyjnie zjadą topowe food trucki i fashion trucki.

Bilety na: ebilet.pl, empikbilety.pl, goingapp.pl. Bilety kupione na edycję OGF 2020 zachowują ważność.

Organizator: Agora SA, współorganizator: Urząd Miasta w Olsztynie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.