Organizatorzy Olsztyn Green Festivalu, sztandarowej imprezy lata nad jeziorem Ukiel, ogłosili kolejnych uznanych artystów, w tym gwiazdę rodzimego hip-hopu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Przygotowania do siódmej edycji Olsztyn Green Festiwalu idą pełną parą.

Na Zachodzie już się bawią

Organizatorzy, jak mówią, z nadzieją patrzą na nadchodzące wakacje. - Z optymizmem patrzeć w przyszłość pozwalają też doświadczenia z koncertów z udziałem publiczności, które odbyły się już w Barcelonie czy Liverpoolu - wyjaśniają. - Proces wychodzenia z pandemii postępuje, a powrót festiwali i towarzyszących im muzycznych emocji jest już bardzo blisko.

Zapewniają też, że staną na głowie, by licznym uczestnikom zapewnić bezpieczną rozrywkę nad jeziorem Ukiel. - Nasze decyzje będą zgodne z rozporządzeniami, a wynikające z nich ewentualne modyfikacje będziemy na bieżąco przedstawiać - podkreślają.

I biorąc pod uwagę, że od 8 maja znów otwarte są hotele, a 15 maja będziemy mogli zdjąć maseczki w plenerze, ogłosili nowych artystów Olsztyn Green Festival 2021.

Margaret

Ta wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka uzupełnia pokaźną listę topowych artystek wakacyjnej imprezy nad jeziorem Ukiel. Margaret na swoim koncie ma pięć studyjnych albumów, w tym dwa - "Add the Blonde" (2014) i "Just the Two of Us" (2015) - nagrodzone platyną.

Podpisany na początku kariery międzynarodowy kontrakt pozwolił jej rozwijać skrzydła pod okiem najlepszych profesjonalistów branży muzycznej. Dwa lata temu piosenkarka postanowiła zrobić zwrot w swojej karierze, czego rezultatem był album "Gaja Hornby" (2019), w 100 proc. polskojęzyczny materiał. Płyta zdobyła nominację do Fryderyka w kategorii Album Roku Pop.

W 2021 roku Margaret powróciła z nowym krążkiem "Maggie Vision".

 

- To jest właściwie mój drugi debiut - uważa Margaret. - Mój nowy album jest słodko-gorzki. W ramach dojrzewania zaczęłam być dużo bardziej świadoma rzeczy, które wokół mnie się dzieją. Już na płycie "Gaja Hornby" były momenty, kiedy we mnie buzowało, ale teraz naprawdę tego nie uciszam i nie przypudrowuję, ale z siebie wypluwam, bo mam ku temu powody.

Pezet

To kolejna "bomba" Olsztyn Green Festivalu, która z pewnością ucieszy licznych fanów tego rapera.

Paweł Kapliński, znany jako Pezet, na polskiej scenie pojawił się pod koniec lat 90., współtworząc z Onarem duet Płomień 81. Od tej chwili nieustannie utrzymuje się w czołówce najważniejszych rodzimych raperów.

Ostatni album Pezeta, "Muzyka Współczesna" z 2019, osiągnął status podwójnej platyny, z niego pochodzi jeden z najpopularniejszych utworów rapera, diamentowy singiel "Magenta".

 

Muzyk ma też coraz większą radość z koncertów, które zresztą przez koronawirusa było ostatnio odwoływane. - Chyba wcześniej tego nie doceniałem - mówił w wywiadzie dla Gazeta.pl. - Jak stoisz na scenie, masz przed sobą 1500 osób i robisz z nich "dywan, który lata", to daje ci to więcej satysfakcji niż wszystko inne.

OGF 2021 na żywo i online!

Organizatorzy ujawniają, że oprócz koncertów, strefy spotkań ekologicznych i mnóstwa atrakcji dla publiczności będącej na żywo na festiwalu część programu będzie również dostępna online, dzięki streamingowi.

- Chcemy wyjść naprzeciw tym, którzy nie będą mogli spotkać się z nami na przepięknej plaży nad jeziorem Ukiel w Olsztynie, i podzielić się z nimi wakacyjną aurą i klimatem prosto ze sceny - wyjaśniają pomysłodawcy i zastrzegają: - Ważna jest dla nas magia przeżywania tych niezwykłych emocji, jakie towarzyszą festiwalowi na żywo, więc nie wszystko będzie można zobaczyć przez internet.

Olsztyn Green Festival
Olsztyn Green Festival  ROBERT ROBASZEWSKI

Przypomnijmy, że Olsztyn Green Festival 2021 planowany jest w dniach 13-15 sierpnia. Zielony festiwal potrwa więc trzy dni, podczas których odbędzie się ponad 20 koncertów. Wystąpią także: Brodka, sanah, Natalia Przybysz, Zalewski, Ørganek, Karaś/Rogucki, Kwiat Jabłoni, Muniek i Przyjaciele, Miuosh, Arek Kłusowski, Kirszenbaum, Misia Furtak, Sorry Boys, Shyness!, Bartek Królik, Błażej Król. A to jeszcze nie wszystko…

Będą ponadto tak lubiane przez publiczność spotkania z artystami, wspomniane warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych, zajęcia sportowe i inne aktywności dla całej rodziny.

Bilety na: ebilet.pl, empikbilety.pl i goingapp. Bilety kupione na edycję OGF 2020 zachowują ważność.

Organizator: Agora SA, współorganizator: Urząd Miasta w Olsztynie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem