Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Znamy nowych artystów, którzy w połowie sierpnia mają przyjechać na Olsztyn Green Festival. 

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Ørganek

Grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tekstów, opowiadań i muzyki Tomasza Organka. Zespół ma na swoim koncie dwie płyty długogrające: "Głupi" i "Czarna Madonna". Oba albumy uzyskały status platynowej płyty. Przez dwa lata (2016–2017) zespół był trzonem Orkiestry Męskiego Grania i jest współautorem dwóch płyt koncertowych MGO, które również pokryły się platyną.

W skład zespołu wchodzą wspomniany lider Tomasz Organek (gitara, śpiew) oraz Adam Staszewski (bas), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe) i Robert Markiewicz (perkusja). Zespół zagrał do chwili obecnej kilkaset koncertów w Polsce i za granicą, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem publiczności oraz wielomilionową oglądalnością swoich teledysków. Jego piosenki zajmują czołowe miejsca na listach przebojów polskich rozgłośni radiowych. Ørganek jest również stałym bywalcem największych polskich festiwali m.in. Woodstock Festivalu czy Jarocin Festivalu.

Pod koniec marca 2019 r. zespół wydał dwupłytową, platynową reedycję "Czarnej Madonny". Wydawnictwo zawiera dwa premierowe utwory, między innymi "Niemiłość" oraz inne piosenki kojarzące się z działalnością zespołu, wcześniej niepublikowane.

Z kolei w roku ubiegłym pomimo pandemii mogliśmy usłyszeć dwa single Ørganka promujące nowy album. Pierwszy nosił tytuł "Pogo". Drugi singiel pt. "Walcz" stał się częścią kampanii stworzonej przy współpracy muzyków z fundacją Człowiek, wspierającą osoby w kryzysie psychicznym.

 

Dzięki tej współpracy powstała pierwsza w Polsce mapa wsparcia – www.mapawsparcia.pl, na której podane są wszystkie adresy placówek bezpłatnie wspierających osoby w kryzysie psychicznym.

Wiosną zespół planuje wydać trzeci singiel z albumu, którego premiera jest planowana na jesień 2021.

Arek Kłusowski

To charyzmatyczny wokalista, kompozytor, tekściarz. Laureat 3. miejsca w programie "The Voice of Poland". Obdarzony jednym z najoryginalniejszych głosów w kraju.

 

Przez lata zajmował się pisaniem piosenek dla czołowych polskich artystów. Wiosną 2019 r. wydał swój debiutancki album "Po tamtej stronie", na którym wreszcie odnalazł swoją artystyczną tożsamość. Autor i kompozytor świątecznego hitu "Wspólna chwila", który wykonał razem z Julią Wieniawą i Mery Spolsky. Wiosną 2021 ukaże się jego nowy krążek, zapowiadany przez zimowy singiel "Antarktyda".

Olsztyn Green Festival

W dniach 13-15 sierpnia na terenie CRS "Ukiel" w Olsztynie wystąpią także: Brodka, Sanah, Natalia Przybysz, Zalewski, Miuosh, Kirszenbaum, Misia Furtak, Sorry Boys, Kwiat Jabłoni, Bartek Królik, Błażej Król oraz Muniek i przyjaciele.

Olsztyn Green FestivalOlsztyn Green Festival ARKADIUSZ STANKIEWICZ

Bilety na: ebilet.pl i goingapp. Bilety kupione na edycję OGF 2020 zachowują ważność.

Organizator: Agora SA, współorganizator: Urząd Miasta w Olsztynie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.