Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Organizatorzy szlagierowej wakacyjnej imprezy muzycznej nad jeziorem Ukiel nie dają odetchnąć swoim zwolennikom. Znamy nowych wykonawców Olsztyn Green Festival 2021.

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Kwiat Jabłoni

Rewelacyjny duet, który na swoim koncie ma dwa świetnie przyjęte albumy. „Niemożliwe” z 2019 roku bardzo szybko osiągnęło status platynowej płyty, natomiast najnowszy krążek „Mogło być nic” zadebiutowało od razu na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży.

 

Oryginalne brzmienie, skłaniające do myślenia teksty oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się znakiem rozpoznawczym rodzeństwa Sienkiewiczów. Kasia i Jacek do tej pory zagrali ponad 150 koncertów. Wyprzedali największe i najbardziej prestiżowe polskie sceny. Kwiat Jabłoni wystąpił między innymi na Open’erze, Spring Breaku czy Pol’and’Rock Festivalu. Na tym ostatnim otrzymał Złotego Bączka, nagrodę publiczności.

Bartek Królik

Wychowany w Mrągowie muzyk, piosenkarz, kompozytor. W latach 2001-2012 współzałożyciel i członek grupy Sistars. Od 2007 w Łąki Łan, a od 2008 w zespole Agnieszki Chylińskiej. W Olsztynie promować będzie swój autorski krążek pt. „Pan od muzyki”.

 

Jak zapowiada artysta, to płyta pulsująca miejskim rytmem, która łączy w sobie takie gatunki, jak pop, neo soul, r’n’b, funk z elementami jazzu.

Błażej Król

Jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od dobrych kilku lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali. Miniony rok przyniósł mu Paszport „Polityki” i Fryderyka, a także objęcie wraz z Darią Zawiałow i Igo kierownictwa nad projektem Męskie Granie Orkiestra.

 

Najnowszy, szósty solowy album Błażeja Króla ukaże się 9 kwietnia i nosi tytuł „Dziękuję”.

Muniek i przyjaciele

Spodziewać się należy akustycznego koncertu w wykonaniu tego słynnego rockowego wokalisty. Towarzyszyć mu będą gitarzyści Cezariusz Kosman i Janek „Jahlove” Pęczak. W czasie koncertów w tym składzie usłyszeć można różne projekty artystyczne Muńka, zarówno z repertuaru zespołu T.Love, jak i działań solowych wokalisty.

 

Będą też zapewne przeboje z najnowszej solowej płyty artysty pt. „Syn miasta”.

Olsztyn Green Festival

W dniach 13-15 sierpnia, jak wreszcie opadnie epidemia, wystąpią także: Brodka, Sanah, Natalia Przybysz, Zalewski, Miuosh, Kirszenbaum, Shyness, Misia Furtak i Sorry Boys.

Bilety na: ebilet.pl i goingapp.pl. Bilety kupione na edycję OGF 2020 zachowują ważność.

Organizator: Agora SA, współorganizator: Urząd Miasta w Olsztynie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.