Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tym razem organizatorzy Olsztyn Green Festival z przyjemnością informują, że latem nad j. Ukiel wystąpić ma Krzysztof Zalewski. 

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Zalewski na Olsztyn Green Festival

Jeden z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych rockowych wokalistów polskiej sceny muzycznej zadebiutował zaraz po wygranej „Idola” w 2004. Potem postanowił jeszcze doskonalić swoje umiejętności. Terminował u Nosowskiej i w Heyu, grał w Muchach i Japoto, występował z Brodką, a nawet zagrał w filmie.

Wrócił z albumem „Zelig”. Potem było „Złoto”, które otworzyło mu drogę do udziału w najciekawszych projektach dziejących się na polskim rynku muzycznym - jak np. Męskie Granie. To właśnie Zalewski napisał przebojowy utwór „Początek”, który w bardzo szybkim tempie osiągnął ponad 100 milionów wyświetleń.

Obecnie Zalewski promuje swój najnowszy album „Zabawa”.

 

Shyness w Olsztynie

A to nie wszystko, bo na Olsztyn Green Festival 2021 zagra także Shyness!

To czteroosobowy girlsband w składzie: Iwona Skwarek - wokal, syntezatory, gitara, bity, Joanna Bielawska - wokal, pianino, Julia Pacyńska - wokal, syntezatory, Iga Krzysik - wokal, gitara

Historia tej grupy zaczęła się od niezobowiązującego spotkania w Poznaniu. W 2015 r. Iwona Skwarek zafascynowana projektem Asia i Koty zaprosiła do studia Joannę Bielawską, by nagrać wspólną piosenkę. Jednakże przez zaangażowanie Iwony w projekt Rebeka, płyta musiała poczekać.

Pod koniec 2019 r. Iwona i Joanna zaprosiły do zespołu gitarzystkę Igę Krzysik oraz młodą producentkę i wokalistkę Julię Pacyńską. W czerwcu 2020 r. girlsband Shyness! ukończył pracę nad debiutanckim albumem.

Producentką płyty jest Iwona Skwarek, za miksy odpowiada Emade. Wokalom Iwony i Joanny towarzyszą dźwięki syntezatorów, przestrzennych gitar i pianina.

Olsztyn Green Festival 2021

Przypomnijmy, że w dniach 13-15 sierpnia, jeśli wreszcie opadnie epidemia wystąpią także: Brodka, sanah, Natalia Przybysz, Miuosh, Kirszenbaum, Misia Furtk i Sorry Boys.

Bilety do kupienia na: ebilet.pl i goingapp.pl. Bilety kupione na edycję OGF 2020 zachowują ważność.

Organizator: Agora SA, Współorganizator: Urząd Miasta w Olsztynie.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.