Pogoda na Warmii i Mazurach spłata w weekend psikusa. Ci, którzy przyzwyczaili się do siarczystych mrozów, mogą poczuć się zaskoczeni.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

W piątek w Olsztynie pogoda taka, do jakiej przyzwyczailiśmy się w ostatnich dniach. Słonecznie i ok. 9 stopni Celsjusza na minusie. W nocy spadki nawet do minus 13 stopni.

W sobotę jednak synoptycy zapowiadają coś, z czym nie mieliśmy od dawna do czynienia. Temperatury będą wędrowały w górę, osiągną nawet zero. W porównaniu z kilkunastostopniowymi mrozami, do których niektórzy już zdążyli przywyknąć, to dość drastyczna odmiana. Tego dnia także przelotne opady śniegu.

W niedzielę temperatura także w okolicach zera, a nawet lekko powyżej i możliwe przelotne opady śniegu.

Nie oznacza to jednak zakończenia zimy. Od poniedziałku wyraźnie chłodniej, jednak nie będą to mrozy aż tak siarczyste jak do tej pory - ok 4 st. na minusie. Będzie przy tym słonecznie. Za to w nocy kilkanaście stopni na minusie. Tak ma być także przez kolejne dni.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem