Prezydent Piotr Grzymowicz zapowiedział, że olsztyńskie osiedle, które wykaże się najwyższą frekwencją podczas drugiej tury wyborów, otrzyma nagrodę.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Władze Olsztyna zachęcają, by olsztynianie jak najliczniej stawili się przy wyborczych urnach.

- Wybory są kwintesencją demokracji, a frekwencja wyborcza - miarą świadomości i zaangażowania obywateli w procesy demokratyczne - mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Kierując się tym przesłaniem, zapraszam do udziału we współzawodnictwie osiedli olsztyńskich, którego celem jest jak najliczniejsze uczestnictwo obywateli w II turze wyborów prezydenckich.

Podstawą oceny będzie frekwencja w danym osiedlu Olsztyna. Pod uwagę będą brane wszystkie komisje wyborcze w jego granicach określonych w statucie miasta. Osiedle z najwyższą frekwencją - będzie liczona w procentach, jako liczba osób głosujących w stosunku do liczby osób uprawnionych - zdobędzie 50 tys. zł. Kwota zostanie przekazana do dyspozycji Rady Osiedla.

Zasady współzawodnictwa osiedli Miasta Olsztyna o najpowszechniejszy udział w wyborach prezydenckich 2020 r.

1. Współzawodnictwo skierowane jest do wszystkich mieszkańców Olsztyna uprawnionych do głosowania w wyborach prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 2020 r., a także do osób, które zdecydowały się głosować w Olsztynie, pomimo tego, że nie są jego mieszkańcami.

2. Przedmiotem rywalizacji i oceny jest frekwencja wyborcza na danym osiedlu Olsztyna, przyjmując za podstawę  istniejący klucz podziału miasta na osiedla, zgodnie ze Statutem  Miasta Olsztyna.

3. Do wyniku danego osiedla zliczana jest frekwencja ze wszystkich komisji wyborczych usytuowanych w jego granicach.

4. Frekwencja jest liczona w procentach, jako liczba osób głosujących w stosunku do liczby osób uprawnionych.

5. Podstawą ostatecznego rozstrzygnięcia będą oficjalne wyniki Okręgowej Komisji Wyborczej w Olsztynie. Ogłoszenie wyników współzawodnictwa osiedli nastąpi niezwłocznie po upublicznieniu wyników Okręgowej Komisji Wyborczej.

6.  Osiedle, które zanotuje największą frekwencję wyborczą, zostanie nagrodzone kwotą 50 000 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy), która zostanie przekazana do dyspozycji Rady Osiedla.

7. Nagroda może zostać przeznaczona na dowolny cel, o ile będzie się on wpisywał w zadania własne gminy  Olsztyn.

8. Do realizacji wybranego przez Radę Osiedla zadania wskazana zostanie jednostka organizacyjna Urzędu Miasta. Zadanie musi zostać zrealizowane w roku 2020 r.

9. Nadzór nad realizacją współzawodnictwa sprawować będzie  Biuro Rady Miasta Olsztyna.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Przy tak liczonej frekwencji może przekroczyć 100% jeśli dopisze się odpowiednio dużo głosujących :D
już oceniałe(a)ś
0
0