Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Olsztyna? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter. Prześlij go także rodzinie i znajomym.

Podczas tegorocznego Olsztyn Green Festivalu Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie zaprezentuje publiczności EIT Food #PrecisionFarming. To projekt, który powstał z myślą o promocji wiedzy na temat innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań dla sektora rolno-spożywczego. Ma on zapewnić zdrowy i bezpieczny styl życia wszystkim obywatelom Europy.

Dotrzeć do młodych rolników

Projekt jest ściśle powiązany z grą Farming Simulator, która jak łatwo się domyślić, polega na zarządzaniu farmą. Do gry dzięki wsparciu EIT Food w grudniu 2020 ukazał się darmowy dodatek Precision Farming. W dodatku gracz zostaje wprowadzony w świat rolnictwa precyzyjnego, gdzie badanie gleby jest podstawą nawożenia i planowania zabiegów na polu. Uzyskane parametry pozwalają na optymalizację zabiegów agrotechnicznych, dzięki czemu gromadzimy oszczędności, które są kluczowe nie tylko w tej grze, ale i na farmie.

Precision FarmingPrecision Farming Materiały promocyjne

Wkrótce zostanie opublikowana kolejna wersja dodatku, a naukowcy z Olsztyna przyczyniają się do dalszego rozwoju projektu oraz upowszechniania wiedzy o zrównoważonym rolnictwie. W szczególności, pracownicy Instytutu stawiają sobie za cel szerokie dotarcie do społeczności rolniczej i młodych rolników z Europy Wschodniej.

Przetestuj grę podczas OGF

Podczas Olsztyn Green Festival, na stanowisku Instytutu będzie można wcielić się w rolę rolnika i dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości przetestować rozwiązania agrotechniczne, które pozwalają na zrównoważoną produkcję żywności.

Projekt #PrecisionFarming jest finansowany przez EIT Food, Wspólnotę Wiedzy i Innowacji w obszarze Żywności, a realizują go specjaliści firmy John Deere (Niemcy), Uniwersytetu Reading (Wielka Brytania), Uniwersytetu Hohenheim (Niemcy), Grupy AN (Hiszpania) oraz Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk.

Organizatorzy i partnerzy Olsztyn Green Festival 2021

Organizator: Agora S.A., Wyborcza.pl, współorganizator: Urząd Miasta w Olsztynie

Patronat honorowy: Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego

Partner główny: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Partner EKO: Dobra Energia Dla Olsztyna

Partnerzy: Perła - Browary Lubelskie, Renee, Instax Fuji Film, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Eobuwie.pl, Modivo, Michelin, Rebel, Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie, Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Olsztynie, Port Lotniczy Olsztyn-Mazury, Alcar Autoryzowany Koncesjoner Renault, Galeria Warmińska, Aura Centrum Olsztyna, On Lemon, Lody Bolero, Społem

Patroni medialni: Wyborcza.pl, Helios, Kino Polska Muzyka, Wp.pl

EIT Food / Funded by the European UnionEIT Food / Funded by the European Union Fot. Materiały Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.