Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

OGLĄDAJ NA ŻYWO TUTAJ!

Sobota to finałowe koncerty podczas Olsztyn Green Plażówki 2020.

Zapraszamy (od godzin popołudniowych) do zobaczenia naszej transmisji z tego wydarzenia. Oprócz występów będą też rozmowy z muzykami i innymi ciekawymi osobami, które odwiedziły Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel”.

W sobotę na plaży nad malowniczym jeziorem Ukiel w Olsztynie zagrają:

godz. 18 Sonbird

Choć zaledwie w roku 2016 wydali pierwszy singiel, to już zdążyli swoją twórczością skutecznie zwrócić na siebie uwagę. W finale Festiwalu Supportów 2017 grupa wywalczyła kontrakt, co pozwoliło na pracę nad wydaniem debiutanckiej płyty.

Album pt. "Głodny" został wydany w lutym 2019 roku nakładem Jazzboy Records, za który Sonbird otrzymali nominację do Fryderyka 2020 w kategorii album roku rock.

Dotychczasowy dorobek Sonbird sprowadza się do szybko zapracowanej opinii świetnego zespołu koncertowego, o czym można było przekonać się na największych festiwalach. Z sukcesem wyprzedają również koncerty klubowe.

godz. 19.30 Ania Rusowicz

Wokalistka, zdobywczyni czterech Fryderyków, kompozytorka, tekściarka, ale przede wszystkim artystka, która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60. i 70. XX w. w Polsce.

Nagrała cztery płyty w stylu retro, z których dwie zdobyły status złotych. Koncerty, sesje i wywiady w jej wykonaniu zawsze charakteryzują się niebywałym stylem i smakiem, a kierowane są do odbiorcy nietuzinkowego i wymagającego.

Ostatnia płyta artystki zatytułowana „Przebudzenie” ukazała się na rynku pod koniec ubiegłego roku. Tym razem Ania Rusowicz swój album wyprodukowała sama. Zainspirowana podróżami, m.in. do Nowego Orleanu, nagrała muzykę z zespołem na tzw. setkę i przy użyciu taśmy.

Rusowicz jak zawsze charakteryzuje się dobrym klasycznym smakiem lat 60. i 70. Tym razem Ania zaprosiła do współpracy instrumenty dęte, które nadały klimat bluesowo-funkowo-rockandrollowy, w niektórych momentach wręcz przypominający klimat Jamesa Browna czy też Otisa Reddinga. Jak zawsze jest to sentymentalna podróż do lat 60. i 70., tych, o których można powiedzieć, że będą powracały i kojarzyły się z prawdą i życiem człowieka wychodzącego naprzeciw drugiemu człowiekowi żyjącemu w zgodzie z naturą.

godz. 21 Baasch

Od kilku lat jest aktywny na polskiej scenie alternatywnej i elektronicznej. Oba jego albumy studyjne wydane w NEXTPOP-ie zebrały świetne recenzje i znalazły się w licznych rankingach końcoworocznych jako jedne z najlepszych polskich płyt.

Mówią, że Baasch to hipnotyzujący, sugestywny wokal, mroczne brzmienia i chwytliwe melodie. To również jedna z najbardziej autorskich propozycji na rodzimym rynku muzyki alternatywnej. Sam komponuje, pisze, produkuje i śpiewa swoje utwory. Wypracował własny, rozpoznawalny styl, sprawnie poruszając się pomiędzy muzyką elektroniczną a synthpopem.

Zagrał na najważniejszych festiwalach w kraju: Open’er Festival, Tauron Nowa Muzyka, Audioriver Festival, Orange Warsaw Festival, T-Mobile Nowe Horyzonty. Koncertował też za granicą: Niemcy, Francja, Norwegia, Islandia, Chiny, Czechy, Litwa, Rumunia.

Uwaga, liczba wejściówek z uwagi na obecne obostrzenia sanitarne na Olsztyn Green Plażówkę jest ograniczona. Bilety po 55 zł w dniu koncertu do kupienia na: ebilet.pl. Rodzice bądź opiekunowie nie płacą za wstęp dzieci do trzeciego roku życia.

Organizują i wspierają:

Organizator: Agora SA, współorganizator: Miasto Olsztyn.

Partner główny: Perła Browary Lubelskie. Partner strategiczny: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Partner merytoryczny: ZAiKS, partner streamingu: Grupa Anders.

Partnerzy: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Alcar Sp z o.o.  Koncesjoner Renault i Dacia, Galeria Warmińska, AURA Centrum Olsztyna, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Olsztyn

Patroni medialni: Co Jest Grane 24, Wyborcza.pl, Kino Polska Muzyka.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.