Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

OGLĄDAJ NA ŻYWO:

 

Nie możesz odtworzyć transmisji? Oglądaj koncert również na facebooku!

Koncerty utalentowanych artystów, zlot food trucków i animacje rekreacyjne zaplanowali organizatorzy Olsztyn Green Plażówki w dniach 14-15 sierpnia. O 17:30 zapraszamy do zobaczenia naszej transmisji z tego wydarzenia.

Oprócz występów będą też rozmowy z muzykami i innymi ciekawymi osobami, które goszczą na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel” w Olsztynie.

W piątek na plaży nad jeziorem Ukiel zagrają:

godz. 18 Kaśka Sochacka

"Wiśnia EP" to jej debiutancka epka, która ukazała się nakładem Jazzboy Records. Pierwszym singlem była piosenka o tym samym tytule, która swoją premierę miała w audycji Piotra Stelmacha w radiowej Trójce. Produkcją piosenki "Wiśnia" wspólnie z wokalistką zajął się Olek Świerkot. "Wiśnia" przez cztery tygodnie utrzymywała się na pierwszym miejscu LP3.

W styczniu 2020 roku w towarzystwie Korteza oraz jego zespołu wystąpiła podczas Offensywy de Luxe, gdzie została laureatką Szczoty jako Nadzieja Muzyczna 2020 roku.

godz. 19.30 Baranovski

Znany wcześniej m.in. z występów z grupą XXANAXX na początku 2018 roku zaczął pisać swoją własną, autorską historię. Nie trzeba było długo czekać, żeby stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych nowych artystów w Polsce. To przede wszystkim zasługa przebojowych singli “Dym”, “Luźno”, “Zbiór” oraz “Czułego miejsca”, które pokryło się podwójną platyną.

Wydana jesienią 2019 debiutancka płyta Baranovskiego pt. “Zbiór” spotkała się z ciepłym przyjęciem słuchaczy i krytyków. „Tak się robi pop” - pisali o niej dziennikarze, a album nominowany został do Fryderyka w kategorii płyta roku pop.

godz. 21 PlanBe

Bartosz Krupa to muzyk związany z wytwórniami QueQuality, Sam Spontan. Współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami, jak raperzy Quebonafide, ReTo, Bedoes czy Otsochodzi oraz wokalistami Smolasty i Sztoss.

15 września 2017 roku premierę miał jego debiutancki album pt. „Insomnia”. Płyta dotarła do czwartego miejsca polskiej listy przebojów OLiS oraz do sierpnia 2018 r. sprzedała się w ponad 15 tys. egzemplarzy, tym samym zdobywając status złotej płyty.

Kolejne wydawnictwo nakładem wytwórni QueQuality ujrzało światło dzienne w styczniu 2019 roku i nosi tytuł „Moda”. Za produkcję odpowiadali: Michał Graczyk, 2K, Deemz, Friz, Faded Dollars, Johnny Beats, Poly, Kubi Producent i Raven Beats. Natomiast wśród gości znaleźli się: Sarius, Otsochodzi, Quebonafide i Gedz. Album zadebiutował na drugim miejscu polskiej listy przebojów OLiS.

Uwaga, liczba wejściówek na Olsztyn Green Plażówka 2020 z uwagi na obecne obostrzenia sanitarne jest ograniczona. Bilety jednodniowe po 49 zł w przedsprzedaży i 55 zł w dniu koncertu do kupienia na: ebilet.pl. Nie ma karnetów ani zniżek. Jedynie rodzice bądź opiekunowie nie płacą za wstęp dzieci do trzeciego roku życia.

Organizują i wspierają:

Organizator: Agora SA, współorganizator: Miasto Olsztyn.

Partner główny: Perła Browary Lubelskie. Partner strategiczny: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Partner merytoryczny: ZAiKS, partner streamingu: Grupa Anders.

Partnerzy: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Alcar Sp z o.o.  Koncesjoner Renault i Dacia, Galeria Warmińska, AURA Centrum Olsztyna, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Olsztyn

Patroni medialni: Co Jest Grane 24, Wyborcza.pl, Kino Polska Muzyka.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.