Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Szkoda, że zaprojektowano tradycyjne torowiska, zamiast zielonych torowisk. Może przecież na torowisku rosnąć trawa. Zwłaszcza, że ta inwestycja zniszczy sporo zieleni i drzew.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Bloki mieszkalne doszły już do Bartąga, na Pieczewie powstaje kolejne osiedle mieszkaniowe, a nowa linia tramwajowa ma obsługiwać wymierającą dzielnicę. Trochę to bez sensu.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Skrzyżowanie Krasickiego Boenigka to będzie dramat. Ile tam będzie faz sygnalizacji świetlnej? 10? Nie rozumiem dlaczego nie zaprojektowano torowiska od skrzyżowania Wilczyńskiego-Krasickiego do skrzyżowania Krasickiego Boenigka od razu po zachodniej stronie??? Tutaj dostaniemy dwa wielkie skrzyżowania w odległości zaledwie 180 m. Komu to ma służyć? To wypacza sens budowy tramwaju bo na czerwonym będą stali wszyscy ( i w samochodzie i w autobusie i w tramwaju i na przejściu dla pieszych)! :( :( :(
  @zmiasta00 Niestety w tej formie komentarzy nie można dać "lajka", "plusa", anie "łapki w górę", więc moim komentarzem popieram wypowiedź "zmiasta00" . Dlaczego nie zaprojektowano torowiska do skrzyżowania WILCZYNSKIEGO-KRASICKIEGO do skrzyżowania KRASICKIEGO/BOENIGKA od razu po zachodniej stronie?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  ESTAKADY TAK, ale nie w tym miejscu. Nawet laik może naocznie sprawdzić, że na tym skrzyżowaniu min. 2/3 ruchu jest/będzie bezkolizyjne z tramwajem (Synów Pułku - Krasickiego) zyska tylko niewielki ruch SP od/do Galerii w tym tranzyt, którego po uruchomieniu obwodnicy nie będzie. ESTAKADA TAK ale na DWORCOWEJ/PIŁSUDSKIEGO I PSTROWSKIEGO/WYSZYŃSKiEGO bo te skrzyżowania zostaną SPARALIŻOWANE. Plan powiela olbrzymie błędy I etapu. Jeśli już zapytano Pieczewian i wyszło, że częściej będą jeździć do centrum niż do dworca to najprostszą i najtańszą drogą ku temu jest PRENIESIENIE KOŃCÓWKI z Kanta na Pieczewo i ZAŁATWIONE. Planowana linia nie powinna biegnąć do końca Piłsudskiego ( ją blokując) do Kościuszki tylko Dworcową do dworca stworzonym do tego środkowym pasem. Ulica Dworcowa jest w tej chwili drugą po Sikorskiego osią transportu miejskiego ( nie mylić z tranzytem) i po tym jak ludzie omijają tramwajowe getto i bardzo zwiększył się tu ruch należałoby to skutecznie rozładować ale będzie odwrotnie bo tramwaj zablokuje skrzyżowanie Dworcowa/ Piłsudskiego. Będzie to jakiś oszczędny wariant nieudacznika ( ok. 0,8km torów mniej) z jakąś dziwną częstotliwością bo 1 tramwaj ma jechać do centrum i 1 do dworca Kościuszki albo co trzeci przez co znacznie obniży się funkcjonalność nowej linii. Kolejny bubel na lata.
  @robi_99 brawo wybitny znawco ekspercie ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  @zato-rzak sqierdlaj ptasi móżdżku
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @robi_99 Ta estakada jest zaprojektowana dlatego, że tam jest dołek. Po prostu są obawy, czy tramwaj będzie w stanie podjechać pod tak stromą górę. To, że tramwaj nie będzie dzięki tej estakadzie paraliżował ruchu na skrzyżowaniu SYNÓW PUŁKU/KRASICKIEGO wyszło przez przypadek. Niestety ta estakada uniemożliwi położenie torów tramwajowych na SYNÓW PUŁKU i "spięcie" linii pomiędzy wspomnianym skrzyżowaniem SYNÓW PUŁKI/KRASICKIEGO a SIKORSKIEGO/TUWIMA. Linia z Pieczewa przez Nagórki do Kortowa przydałaby się.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Dworcowa-Piłsudskiego zwykłe skrzyżowanie. Brawo! Czyli zjazd z Dworcowej w kierunku centrum przecinając torowisko zajmie tyle ile teraz skręt z Sikorskiego w Niepodległości, 5 minut z zegarkiem w ręku. Nie no pora szukać roweru :(
  @vakarei lepiej późno niż wcale...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @flat_hu ludzie.... sp.....cie z Jarot Pieczewa i temu podobnych. Na Kolobrzeskiej, Pana Tadeusza, Dworcowej umieraja pokolenia i co chwila jakies mieszkanie trafia na rynek. Stamtad wszedzie na piechote, no moze oprocz samego konca Dworcowej przy Tesco
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Slajd 8 też jest źle opisany.
  @dr.hayd Dziękujemy, poprawione
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Slajd 6 źle jest opisany. Numer nie zgadzają się z podpisami.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Teraz jadąc bladym świtem na dworzec z pie...ika na Sikorskiego gdzie światła są włączone od 4 rano do 24 jadąc pustą drogą mogę chociaż uciec w Synów Pułku , a tak z Jarot bez odstania 15 minut na światłach i o 5 rano w weekend się nie wyjdzie. Czy ktoś organizuje jakiś protest albo inszy strajk?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0