materiał promocyjny

English Perfect

Swobodnie!

Co oznacza słowo „perfekcyjnie”? Idealnie, doskonale, bezbłędnie…? Jeśli chodzi o uczenie się języków obcych, tych określeń należałoby unikać. Zawsze powinno być tu miejsce na błędy, niedociągnięcia, wątpliwości i pytania, bo to właśnie one motywują i umożliwiają rozwój.

W English Perfect rozumiemy słowo „perfekcyjnie” nieco inaczej niż potocznie. Dla nas najważniejsze jest, aby stwarzać wszystkim uczniom perfekcyjne warunki do nauki – czyli takie, w których będą się czuli komfortowo i będą mogli bez przeszkód i obaw wykorzystywać cały swój potencjał.

Perfekcyjnie = swobodnie!

Jak to robimy?

Przygotowujemy kursy dostosowane do potrzeb uczniów 

W pierwszej kolejności uczymy się trafnie rozpoznawać te potrzeby, a potem szukamy jak najlepszych sposobów na to, żeby na nie odpowiedzieć.

Nie każemy pełnym energii i fantazji 7-latkom siedzieć przez 45 minut lekcji w ławkach. Zamiast tego dajemy im możliwość uczenia się przez zabawy, projekty plastyczne, muzykę, pracę w grupach. Nastolatków i dorosłych zawsze staramy się zainteresować tematami, które są dla nich aktualne. Przygotowujemy aktywności, które pozwalają im poprawiać komunikatywność i przyswajać język w sposób intuicyjny i aktywny, a jednocześnie bezstresowy.

Wykorzystujemy innowacje, trendy i nowinki technologiczne, a odrzucamy rozwiązania, które są już nieaktualne i mało interesujące dla uczniów. Na zajęciach w English Perfect korzystamy z materiałów multimedialnych, zadań interaktywnych, aktywności manualnych i ruchowych. Poruszamy wyobraźnię i wspieramy talenty. Na jednej lekcji tworzymy z uczniami kapsułę czasu, do której wkładamy drobiazgi i listy do przyszłych pokoleń, na innej przygotowujemy twórcze projekty plastyczne, a na jeszcze innej rozmawiamy ze sztuczną inteligencją, zadając jej filozoficzne lub żartobliwe pytania.

Zawsze podążamy za naszymi uczniami, słuchając ich sugestii i sprawdzając, co jest dla nich aktualnie ważne i interesujące. Dzięki temu możemy stworzyć im warunki, w których będą uczyć się efektywnie i… swobodnie!

Dbamy o odpowiednie wyposażenie naszej szkoły

Jak wiadomo, najbardziej doświadczeni lektorzy potrafią zrobić coś z niczego - przygotować atrakcyjną lekcję mając do dyspozycji tylko tablicę i marker lub kartkę papieru. W English Perfect mogą jednak korzystać ze znacznie bardziej zaawansowanych technologii i zwykle to właśnie robią. Dzięki temu mogą uczyć w sposób nowoczesny i zróżnicowany. W każdej sali lekcyjnej znajduje się tablica multimedialna.

Na zajęciach korzystamy z cyfrowego oprogramowania do podręczników, jak również z multimediów z zewnętrznych źródeł, np. filmów czy gier dostępnych w internecie.

Zależy nam też na komforcie uczniów, dlatego sale są klimatyzowane i dobrze oświetlone, siedzenia wygodne, a ściany klas coraz piękniej udekorowane.

Uczą u nas najlepsi lektorzy

Najlepsi, czyli: ambitni, pomysłowi, pełni pasji i doskonale przygotowani merytorycznie. Z jednej strony solidna ekipa młodzieży: osoby pełne inicjatywy, ze świeżym spojrzeniem, chętnie chłonące wiedzę podczas szkoleń i warsztatów, otwarte na innowacje. Z drugiej strony grono nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem, wykładowców akademickich, egzaminatorów, autorów podręczników czy materiałów dydaktycznych. Taka kadra jest w stanie spełnić potrzeby różnych grup uczniów i skutecznie pomóc im osiągać ich cele.

Dbamy o relacje

Dostrzegamy w naszych uczniach osobowości, tworzymy atmosferę wzajemnego szacunku i pielęgnujemy wartości takie jak życzliwość, otwartość czy tolerancja. Czerpiemy i dajemy. Nasi lektorzy to ciekawi ludzie o różnych pasjach, angażujący się w swoją pracę, kreatywni – można od nich czerpać więcej niż tylko pomoc w opanowaniu języka obcego!

Jaki jest Twój cel?

Takie pytanie zadajemy każdemu uczniowi, który postanawia się u nas uczyć. Od odpowiedzi zależą jego dalsze losy w murach English Perfect.

Czy dołączy do grupy konwersacyjnej, w której przełamie barierę językową i nauczy się swobodnej rozmowy? Czy zapisze się na zajęcia indywidualne, które pomogą mu skutecznie pracować nad słabymi stronami? A może trafi do grupy egzaminacyjnej, która pomoże mu zdobyć certyfikat językowy lub osiągnąć wysoki wynik na maturze?

Już od pierwszych chwil w English Perfect każdy jest traktowany indywidualnie.

Rozmowa kwalifikacyjna i test diagnostyczny pozwalają dobrać najlepszą ścieżkę dla ucznia. Grupy są niewielkie, tak żeby każdy słuchacz otrzymał odpowiednią ilość uwagi lektora. W niewielkich grupach można łatwiej skupiać się na potrzebach ucznia i monitorować jego postępy.

Istnieje też możliwość uczestnictwa w zajęciach indywidualnych. Takie lekcje odbywają się w godzinach dostępności uczniów, z możliwością ustalenia dogodnego miejsca (np. w miejscu pracy). To opcja, z której często korzystają firmy inwestujące w podnoszenie kompetencji swoich pracowników.

English Perfect
– nie tylko English!

Oferta naszej szkoły to nie tylko język angielski. Coraz większe zainteresowanie nauką języków obcych skłoniło nas do przygotowania kursów w zakresie języka hiszpańskiego, niemieckiego, włoskiego, japońskiego, francuskiego i rosyjskiego. Co więcej, uczymy też polskiego! Nasze kursy dla obcokrajowców są przygotowane z uwzględnieniem różnic kulturowych i indywidualnych potrzeb uczniów. Pomagają im zaadaptować się do życia w naszym pięknym kraju i skutecznie komunikować się na co dzień.

English Perfect
– liczby i fakty

28 lat istnienia – uczymy języków od 1995 roku i zamierzamy robić to jeszcze przez wiele lat

Założyciele szkoły - Allan Yearwood i Janusz Góralczyk - od samego początku mieli jeden cel: oferować najwyższą jakość nauczania. Dlatego zatrudniamy najlepszą kadrę - lektorów o najwyższych kompetencjach i najciekawszych osobowościach. W rozwoju i utrzymaniu wysokiego poziomu nauczania nie przeszkodziły nam ani liczne reformy edukacyjne, ani pandemia Covid, ani zawirowania ekonomiczne czy polityczne. Idea wysokiej jakości obroniła się sama - po niemal trzech dekadach English Perfect wciąż wiedzie prym w regionie w nauczaniu języków obcych.

100% zdawalności na egzaminach Cambridge English na poziomie First i Advanced

Nasza szkoła nie tylko skutecznie pomaga w zdobywaniu międzynarodowych certyfikatów językowych, ale jest też centrum egzaminacyjnym. W partnerstwie z warszawskim ośrodkiem egzaminacyjnym Cambridge English Exam Centre PL 09 od 2015 roku przeprowadzamy sesje egzaminów Cambridge, m. in. FCE, CAE, CPE, KET, PET i YLE. Znajomość procedur egzaminacyjnych pomaga nam w profesjonalnym przygotowywaniu naszych uczniów do osiągania wysokich wyników.

2000 rok – to rok, w którym szkoła English Perfect otrzymała rekomendację PASE

... czyli Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Jakości Nauczania Języków Obcych. Jest to organizacja integrująca najlepsze w Polsce szkoły językowe, promująca i wdrażająca najwyższe standardy. Regularne audyty PASE za każdym razem potwierdzają nasz profesjonalizm i skuteczność w nauczaniu.

2 – to liczba oddziałów naszej szkoły

Główna siedziba znajduje się przy Al. Warszawskiej 36, a drugi oddział na Jarotach, przy ul. Kanta 1a. Dla wielu uczniów dostęp do dwóch placówek to duże udogodnienie i oszczędność czasu. Oprócz tego prowadzimy zajęcia poza murami naszej szkoły – w kilku olsztyńskich podstawówkach oraz w biurach i innych miejscach pracy, gdzie realizujemy kursy indywidualne i grupowe dla firm.

Nie wszystko da się wyrazić w statystykach

Efekty uczenia się w naszej szkole można oczywiście mierzyć procentami, liczbami czy kwotami: sukcesami na egzaminach, zdawalnością uczniów na studia zagraniczne lub awansami w pracy. Ale są też aspekty, których nie da się zmierzyć i policzyć, a które są równie ważne (a może ważniejsze?). Coraz większa łatwość posługiwania się językiem, faktyczna możliwość używania go w różnych sytuacjach życiowych, satysfakcja z własnych postępów, wewnętrzna motywacja do nauki i rozwoju – dla siebie, bez przymusu i napięcia. Swobodnie! Wszystkie osoby, którym bliskie są te idee, zachęcamy do tego, aby przyłączyły się do nas i wspólnie z nami przeżywały językową i edukacyjną przygodę. Czekamy na Was w English Perfect!

koniec materiału promocyjnego