Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
    Nie chce mi się 15 razy klikać, ale ja się wstydzę za naszych urzędników, którzy chcą wybudować stadion dla prywatnego klubu piłkarskiego za grube miliony złotych z kieszeni podatników.
    @flat_hu Jak nie chce Ci się klikać polecam wtyczkę do firefoxa "Eliminator slajdów"
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    Miejsce 8. Spór o planty wokół starówki. "Co ciekawe grunty, o których mowa, już wcześniej bywały przedmiotem kontrowersji. - Teren za murami u stóp katedry zaczęto wykorzystywać na ogrody dopiero od czasów, kiedy fortyfikacje straciły swe znaczenie. W XIX w. toczył się o nie spór między probostwem a miastem. Ogród przyznany został w końcu kościołowi - mówi Rafał Bętkowski, badacz historii Olsztyna - Pamiętajmy jednak, że probostwo katolickie sprzedało go miastu w listopadzie 1941 r. Kościół sprzedał wówczas cały ogród proboszczowski, łącznie ze stajniami, w których dziś tworzy się centrum pielgrzyma, niskim murem obronnym i basztą, łącznie 38,5 ara, dostając za ten teren 26 tys. marek. Są na to dokumenty." olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,48726,14852907,Proboszcz_katedry_siega_po_planty__Kiedys_byly_nasze.html#TRrelSST#ixzz2vsRz4UMy olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,48726,16286408,Prezydentowi_Olsztyna_dostalo_sie_z_ambony_od_ksiezy.html#TRrelSST#ixzz39YHfpW8T Co będzie z kościelnym podwórkiem? - Olsztyn olsztyn.wm.pl/214069,Co-bedzie-z-koscielnym-podworkiem.html#ixzz39YEXf7jj Z powyższego chyba wynika, że grunt nie jest jednak własnością kościoła!? W przeciwnym wypadku Miasto nie planowałoby tam ścieżek rowerowych itp. Jeśli jednak grunt jest własnością Kościoła, to od kiedy i na jakiej podstawie? Kto tu kłamie?
    już oceniałe(a)ś
    7
    0
    Boski spór był boski. Jedno z najlepszych przedstawień, jakie widziałem. Katolickie środowiska olsztyńskie nie mają ani dystansu do siebie, ani do świata, ani do Boga, ani do ludzi. Ani poczucia humoru, ani wyczucia ironii, czy cynizmu. Pewnie po cichu kręcą mętne interesy i działają jak nożyce, po uderzeniu w stół..... uczucia religijne i belka w oku..... więcej pokory może? Albo chociaż dystansu....
    już oceniałe(a)ś
    5
    1
    Ale to, że "architektura" bloków na zatorzu powoduje opłaty za ogrzewanie rzędem 800 - 900 złoty za dwa miesiące. Po okresie zimowym za ogrzewanie trzeba płacić po kilka tysięcy. Oprócz tego grzyb na ścianach od wilgoci dostających się przez cudowne elewacje... Jeżeli miasto będzie dopłacać mieszkańcom na ogrzewanie i załatwiać sprawę odgrzybiania ścian budynku to bardzo proszę, możecie zostawiać.
    @poprawka 800-900 nawet za 1 miesiąc
    już oceniałe(a)ś
    3
    2
    @zatorzanin_1 Zwykle wystarczy dobra stolarka (lub jej ewentualna wymiana), regulacja wentylacji oraz ocieplenie dachu i piwnicy. W skrajnych przypadkach można pomyśleć o ociepleniu ściany szczytowej, najlepiej od wewnątrz. Styropianizacja to mit, przynosi więcej szkód niż pożytków. Te domy z cegły za 20-25 lat rozpłyną się pod tym glutem jaki się między nimi a styropianem wytworzy w błoto. Gdybyście państwo słuchali fachowców a nie ludzi którzy chcą wam po prostu sprzedać styropianowy syf to może nie byłoby tego konfliktu. To naprawdę jest możliwe.
    już oceniałe(a)ś
    3
    2
    @kapitan_wrona dogrzanie dachu i piwnic ? To są nierealne koszta dla mieszkańców. Pan nie mówi o ociepleniu budynku tylko jego przebudowie. Chyba nigdy pan nie był w tamtejszych kamienicach... Większość osób ma wymienioną stolarkę, przerobione ogrzewanie, dodatkowe izolacje w podłogach, nie wiem też gdzie panu ten glut sie tworzy... Chyba pan ten styropian na klej w sztyfcie ma u siebie w takim razie. Dogrzewanie od środka ściany szczytowej od środka w przypadku, gdy tam obecnie od wilgoci tym odpada i tworzy sie grzyb. Pod tym Pańskim dociepleniem to się zbierze tego tyle, że zagrażać życiu zacznie. Tak grzyb jest szkodliwy dla zdrowia. Obecnie to wygląda tak, że na ścianach zewnętrznych potrafi wytwarzać się grzyb, a zimą nawet przy odkręconym grzejniku sciana metr dalej jest zimna jak na zewnatrz. Zamiast opowiadać pierdoly lepiej się przejść zapoznać z realiami w tamtejszych mieszkaniach. Po za tym szanowny Panie, już się wielu fachowców nasłuchaliśmy... Każdy następny lepszy od poprzedniego
    już oceniałe(a)ś
    3
    1
    Zacznę chyba omijać ten Olsztyn. Ale nie, przynajmniej dopóki będzie tam stał monumentalny pomnik Xawerego Dunikowskiego. Olsztynianie wiedzą, o czym mowa.
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    Chyba nie na dworzec główny tylko galerię... czekanie.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Nie mogę zrozumieć skąd bierze się tak ogromna dysproporcja między katastrofą TU 154 pod Smoleńskiem oraz Casy pod Mierosławcem. Przecież tam zginęła elita dowództwa polskich sił zbrojnych, a nikomu nie przyszło nawet do głowy by twierdzić, że Ci oficerowie Wojska Polskiego polegli. I obawiam się, że nawet w apelu poległych, ustalonym przez min. Macierewicza nikt już o nich nie wspomina.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    ten dworzec musi dojść do przebudowy
    już oceniałe(a)ś
    0
    0