Galeria otworzyła się obok Wysokiej Bramy. Wejście do niej, znajdujące się od strony starówki, zostało opatrzone stylowym szyldem, a już wkrótce stanie w pobliżu także kramik. Sklep, który prowadzi Ewa Majcher to miejsce wyjątkowe choćby dlatego, że zamiast wytwarzanych taśmowo gadżetów, królują tutaj zabawki, obrazy, rzeźby i inne pamiątki wyrabiane ręcznie przez polskich rzemieślników należących do Stowarzyszenia Twórców Ludowych.

Prezesem organizacji jest Waldemar Majcher, mąż właścicielki sklepu, który sam maluje na szkle. Wcześniej lokalni twórcy wystawiali się na skansenie w Olsztynku. - Nie czuliśmy jednak przyjaznego nam klimatu, a miejsce w Olsztynie było od lat naszym marzeniem - mówi. Po otwarciu galerii na olsztyńskiej starówce mówi wprost: - To jest najlepsza galeria sztuki ludowej w tej części Polski. Są tu dostępne prace ok. 30 zrzeszonych u nas twórców. Nikt nie jest przypadkowy, każdy musiał wykazać się wcześniej odpowiednimi umiejętnościami, przedstawić swoje prace specjalnej komisji i zdobyć certyfikaty.
Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.